Microsoft’un 6 Yaşındaki Uzmanı

hamza pakistan

İngiltere’de yaşayan Pakistan’lı Hamza Shehzad, henüz 6 yaşında olmasına rağmen dünyanın en küçük yaştaki Microsoft Uzmanı olmayı başardı.

Bizler yirmili yaşların ortalarında akıllı telefonlar ile ilk defa tanışma fırsatını yakalamışken, günümüzde ise birçok çocuk doğduğu andan itibaren akıllı telefonlarla fazlasıyla haşır neşir olmaya başladı. Bu çocuklardan biri olan ve İngiltere’de yaşayan Pakistan’lı Hamza Shehzad, diğer yaşıtlarından farklı olarak çok önemli bir yeteneğe sahip.

Daha Fazlası


1 148

Hatırlanacağı gibi Microsoft’un düzenlemiş olduğu sınava giren Ayan Qureshi, Microsoft’un yapmış olduğu sınavı kazanan en küçük çocuk olarak tarihe adını yazdırmıştı. Ancak bu rekor  6 yaşındaki Pakistanlı Hamza Shehzad tarafından kırılmış oldu. Microsoft’un düzenlemiş olduğu sınavdan 700 puan alması halinde Microsoft’un vereceği sertifikayı almaya hak kazanacak olan Hamza, bu sınavdan 757 puan alarak 700 puanı geçmenin yanında bir de dünyanın en genç Microsoft Office uzmanı da seçildi.

hamza shehzad

Henüz 6 yaşında olan Hamza’nın babası, oğlunun teknolojiye olan ilgisinin henüz çok küçük yaşta başladığını belirtti. Hamza iki yaşına geldiğinde ilk akıllı telefonu ile tanıştığını ve bundan yaklaşık 6 ay sonra da ilk dizüstü bilgisayarına kavuştuğunu ifade etti. Bu yaşına kadar hayatının her anında teknolojiyi oldukça yakından takip eden ve bu konuda kendisini sürekli geliştirmek için çabalayan Hamza, emeğinin karşılığını genç yaşta almış oldu.

Daha şimdiden kendisine birçok iş kapısı açılan bu çocuğun, bunların yanında zekasıyla geleceğinin fazlasıyla parlak olduğunu söylemek mümkün.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri