Çocuk Yaşta Milyoner Olmak

jack1

Her geçen gün internetin dünyada hızla yayılması ve hemen hemen her noktaya girmesi ile yepyeni iş alanları oluşuyor ve internet zenginleri peyda oluyor. Bu internet zenginleri aslına birer dahi filan değiller. Sadece biraz fazla şanslılar. İşte bunlardan biri de Jack Cator isimli İngiliz genç…

Jack Cator 15-16 yaşlarında iken kendi okulunda oyun/müzik eriğim yasağının olması ile okuldaki ağı çökertmek için birkaç denemede bulunmuş ve bunu başarmış. Daha sonra kendi sanal ağını oluşturmuş. Sanal ağına verdiği isim ise “Hide My Ass” arkamı gizle…

Daha Fazlası


1 85

Kendi sanal ağını kuran Jack okulu da bırakıyor ve VPN hizmeti vermeye başlıyor. Sanal ağını AVG yazılım firmasına satan Jack 60 milyon dolardan fazla bir paranın sahibi oluyor. Üstelik kendi sanal ağının kullanan şirketin başına müdür olarak geçmiş.

Jack’in kurduğu sistem dünyayı kurtaracak bir sistem değil. Basit bir VPN ağı. Peki nedir bu VPN ağı ya da ağları sorusuna cevap verelim.

Virtual Private Network millete açık olan ağlara uzaktan erişim sağlayan özel ağlardır ve oldukça güvenlidir. Özel Sanal Ağlar olarak da adlandırılan VPN ağları çok yararlı ağlardır. Örneğin bir kurumda çalışıyorsanız kurumun dışından kurumun ağlarında bağlantı sağlamanız gerektiğinde elinizdeki şifre ve kullanıcı adını kullanarak dışarıya kapalı olan ağa bağlanabilirsiniz.

Bu teknoloji işleri oldukça kolaylaştırıyor. Fakat her sanal ağ şirketi kuran girişimci dolar milyoneri olamıyor. İşte tam da burada şans faktörü devreye giriyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri