Turkcell Ekonomiye Katkı Yapıyor

Turkcell Ekonomiye Katkı YapıyorTürkiye’nin akıllı şebeke dönüşümünde ve enerji verimliliği projelerinde ilk tercih marka haline gelen Turkcell, iletişim sektörünün en önemli lokasyon uygulamalarından 3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’nda sponsor olarak elmas konumunu seçti. Etkinliğin açılışı bugün T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile birlikte T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından gerçekleştirildi. Haliç Kongre Merkezi içerisinde yapılan fuarda Turkcell, panellerdeki etkin rolü ile birlikte geniş standı ile bulunuyor.

Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongresi’nde konuşma gerçekleştiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, ” Geçtiğimiz yıl içerisinde elektrik tüketimi, daha önceki yıllara göre yüzde 3,7 artarak yaklaşık 255 milyar 490 milyon kilovat saate (kWh) gelmiştir. Ceplerden çıkan para toplam 94 milyar TL tutarına ulaştı. Enerji tüketiminin tamamının akıllı şebekeler tarafından ölçülerek yönetilmesi sayesinde bu miktarın 15 milyar TL’sinin tasarruf edilme potansiyeli bulunmaktadır” dedi.

Daha Fazlası


1 127

Akıllı Enerji Ülkemize Geliyor

Türkiye’de ilk ve tek olan Turkcell Akıllı Enerji İzleme Servisi’nin lansmanı İstanbul’da gerçekleştirildi. Kongrede ilk kez gösterime giren Turkcell Akıllı Enerji Servisi sayesinde tüm lokasyon sistemleri ve enerji tüketen özel teknolojiler, her yerden anlık takip edilebilmektedir. Asıl fayda bu bilgilerin anlamlandırılması sonucunda anlaşılabilmektedir.

Turkcell, halen 21 elektrik dağıtım şirketinin tümü tarafından birinci tercih arasındadır. Bu şirketlerin büyük çoğunluğu sadece Turkcell’le beraber olmayı seçmektedir. Günümüzde ülkemizde toplam 200 bin akıllı sayaçtan yaklaşık 150 bini Turkcell M2M ile işlem yapmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri