HTC One ME9, Uygun Fiyatıyla Dikkat Çekiyor

htc me9

Tayvan’ın dünya çapında üne sahip akıllı telefon üreticisi olan HTC, son olarak çıkarmış olduğu M9 modelinden sonra, aradan fazla zaman geçmeden plastik kasaya sahip olan ve ayrıca parmak izi okuma özelliğiyle donatılan ME9 modelini piyasaya sundu.

2015 Mart ayının ilk haftalarında resmen tanıtımını yaptığı, HTC’nin yeni nesil amiral gemisi olan One M9 modeli teknoloji meraklıları tarafından beklenen talebi görmemişti. Yaşanan bu olumsuz durumdan sonra şirketin CEO’su ve baş tasarımcısının görevine son verilirken, yeni ürettikleri akıllı telefon haberleri peşi peşine geldi.

HTC firması, yeni çıkardıkları bu modellerin çoğunu dünya bazında piyasa sürmemiş olsa da yeni akıllı telefon üretme konusunda son sürat çalışmaya devam ediyor.Bunla bağlantılı olarak firmanın son düzenlemelerini yaptığı yeni bir akıllı telefon modeli daha ortaya çıktı.

Daha Fazlası


1 64

One ME9 adı verilen yeni modelin uygun fiyata satılması beklenirken, ürünün teknik donanımları bazı siteler tarafından sızdırılarak internette paylaşıldı.

Yeni model telefon, plastik bir kasaya sahip olacak.Ayrıca Media Tek’in 64 bit destekli 8 çekirdekli MT6795 işlemcisi kullanılacak olan modelde 3 GB Ram, 32 GB dahili hafızaya yer verilecek.Ekran boyutu olarak 5.2 inç büyüklüğe sahip WQHD ekran bulunacak olan modelde 20 MP ana kamera ve Ultrapiksel ön kamera bulunacak. İşletim sistemi olarak ise Android 5.0 Lollipop’u kullanacak.

Şimdilik hangi ülkelerde satışa sunulacağı belirsizliğini koruyan modelin Temmuz ayında piyasaya sunulması bekleniyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri