Blackberry, Akıllı Telefon Pazarını Canlandırmaya Geliyor

blackberry

Kanada’nın en ünlü teknoloji firmalarından olan Blackberry’nin CEO’luğunu yürüten John Chen, vermiş olduğu bir röportajda Blackberry’nin en kısa zamanda yeniden eski günlerdeki başarısını yakalayacağını ve bu sayede tekrardan ciddi kazançlar elde edeceklerini belirtti.

Son zamanlarda oldukça sıkıntılı günler geçiren Blackberry, birçok kez iflas etme noktasına gelmişti. Şu anda firmanın CEO’luğunu yapan John Chen’in gelmesiyle birlikte yepyeni bir sayfa açtılar ve izlemiş oldukları farklı stratejiler sayesinde yeniden düzlüğe çıktılar. Son zamanlardaki kazancını yeniden yükselten firma buna rağmen mobil sektörde istenilen başarıyı yakalayamadı.

 

Daha Fazlası


1 182

Geçtiğimiz günlerde sunulan mali raporlarda Blackberry’nin geride bıraktığımız çeyrekte yalnızca 1.6 milyon adet akıllı telefon satışı yaptığı açıklanmıştı.  Apple firmasının aynı dönemdeki satış rakamlarının 61 milyon civarında olduğunu düşünürsek, Blackberry için satışlar oldukça kötü.Her ne kadar Blackberry güçlenmeye çalışsa da beklenen seviyelerden oldukça uzak.

John Chen’in Business Insider’e yapmış olduğu konuşmasında piyasadaki en güvenilir, güvenliğe en çok önem veren cihazların kendi telefonları olduğunu vurgularken, Amerikan askeri güçleri de dahil olmak üzere, devlet başkanlarının da kendilerini seçtiğini ifade etti. Ardından teknoloji meraklılarına müjdeyi verdi.

Önümüzdeki süreçte yine güvenliği ön planda tutacakları telefonlar ile pazardaki yerlerini alacaklarını söyleyen Chen, çok daha farklı modellerle kendilerini yeniden ön planda tutacaklarını iddia etti. Böylelikle yeni bir strateji üzerinde çalıştıklarının ipuçlarını vermiş oldu.

Şirket geçtiğimiz haftalarda Blackberry Passport adını verdikleri akıllı telefonları piyasaya sunmuştu. Telefonlar, 1440× 1440 çözünürlüklü, 4.5 inç ekrana sahip olan şirket 3GB RAM ve 3.450 mAh bataryasıyla öne çıkmıştı.

Yeni cihazın yine iş dünyasına hitap edeceği tahmin ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri