Galaxy S6 ve Galaxy S6 Plus Güncellemesi

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Plus Güncellemesi
Galaxy S6 ve Galaxy S6 Plus Güncellemesi

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Plus telefonlar için güncelleme geliyor. Haziran 2015’te orta ve düşük seviyeli telefonlar için 5.0.2 güncellemesini getiren Samsung; üst seviye modeller için de 5.1 güncellemesini getirmeye hazırlanıyor.

Haziran ayında güncelleştirmeleri getirecek olan Samsung firması dağıtımı da aynı ayda yapacak. Değişik ülkelerde haziran ayının değişik günlerinde güncelleştirmeleri başlatacak olan Samsung firması üst düze kullanıcılar için getirdiği güncellemede misafir modunu getiriyor. Böylece telefonunuzu kullanan başka insanların özel programlarınızı görmesi imkansız olacak.

Çeşitli pil optimizasyonları ile pil ömrünü uzatan Android 5.1 güncellemesi fotoğraf çekim alanında da yenilikler getiriyor. Bu yeniliklerin başına RAW formatını desteklemesi…

Daha Fazlası


1 158

RAW formatı Nedir

Dijital fotoğraf çekimi yapabilen fotoğraf makineleri ve üst düzey akıllı telefonlarda sensörler üzerine düşen görüntüler dijital olarak işlenir ve dijital verilere dönüştürülür. Dijital veriler en son olarak Jpeg ya da Tıff formatlarına dönüştürülür. Dönüştürme işlemi gerçekleştirilmeden evvel çekim esnasında gelen ham görüntüler üzerinde oynama yapabilme şansı sunan Android 5.1 sürümü ile fotoğraf çekmeyi sevenler için fotoğraflar üzerinde oynama şansı doğuyor.

Böylece İnstagram ,Facebook ,Twitter WhatsApp gibi ağlarda fotoğraf paylaşıma sunulmadan önce Photoshop veya diğer fotoğraf editörlerine gerek duymadan fotoğraflar üzerinde kısıtlı da olsa bazı oynamalar yapma imkanı doğacak. RAW formatı fotoğrafın çekiminden sonra fotoğraf üzerinde değişiklikler yapmaya izin veriyor…

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri