Mobil Sektöre Bir Katılım Da Konami’den

konami

Oyun sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Japon firması Konami, mobil telefonları ana platformu yapmaya karar verdi.

 

Konami, son dönemlerde çıkaramadığı oyunlarla gündemi daha çok meşgul etmeye başladı. Bilindiği gibi şirket, kısa zaman önce almış olduğu Silent Hills’in iptal edilmesi kararıyla ilgili olarak çok konuşulmuştu. Alınan bu kararın ardından Hideo Kojima ile arasına mesafe giren firma, takipçilerinin alınan bu iptal kararına karşılık başlattıkları imza kampanyasını da umursamamıştı.

Konami firmasının geçenlerde yapılan mali toplantısında kafalarda soru işareti oluşturan konular görüşülmüş, firmanın PES 2016’yı iptal edip etmeyeceği tartışması devam ederken, daha sonradan yapılan açıklamayla bu konuda herhangi bir sıkıntının olmadığını söylemişlerdi.

Daha Fazlası


1 58

Uzun zamandır bazı sorunlarla boğuşan Konami’de, geçtiğimiz hafta bazı açıklamalar yapan Hideki Hayakawa kafaları bir kez daha karıştırdı.

Konami’de bazı konuların değiştiğini söyleyen Hayakawa, mobil cihazların şirketin geliştirdiği oyunların kaderini belirleyeceğini ifade ederek, Konami’nin de bunun farkında olduğundan buna göre bir yol haritası çizeceğini söyledi.

Konami’nin bu konuyu son derece ciddiye aldığını ve ilerleyen zamanlarda mobil cihazları ana platform olarak görebileceklerini söyleyen Hayakawa, bu konudaki ciddiyeti bir kez daha vurguladı.Konami’nin bilgisayarlar ve konsollar için üst düzey oyunlar geliştirmek için harcamış olduğu enerjiyi bundan sonra daha çok mobil platformlar için geliştirecekleri oyunlara harcayacağını ifade etti.

 

Edinilen bir diğer bilgiye göre ise Konami’nin mobil cihazlar için geliştireceği oyun stratejisine göre, kullanıcılar oyun için ücret ödemeyecekler ancak oyunda satılan envanterler ücrete tabi tutulacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri