Light Phone Ezber Bozmaya Geliyor

light phone

Günlük hayatımızın şüphesiz bir parçası olan akıllı telefonlar nedeniyle, sokağa çıktığımızda hemen hemen her insan telefonuyla uğraşıyor. Bunun başlıca nedeni ise akıllı telefonların günün her saatinde istediğimiz bilgiye ulaşmamızı sağlaması, arkadaşlarımızla iletişim kurmamızdaki aracı olması.

Akıllı telefonlar sayesinde bu kadar hızlı bilgi alışverişini yapamıyor olsaydık günümüz daha dolu bir şekilde geçmez miydi sorusu akıllara geliyor? İşte bu konuda kişilere yardımcı olmayı hedefleyen Light Phone; bunu gerçekleştirmek için telefonları eski günlerine döndürmeyi hedefliyor.

Daha Fazlası


1 182

Light Phone adı verilen bu telefon, adından da anlaşılacağı gibi üstünde sadece ışıklarla numara girmemize imkan sağlayan mini bir telefon. Bu telefonda sadece arama yapmak ve saati görmek mümkün. Bunun dışında başka bir işlevi olmayan bu telefonun kredi kartı büyüklüğünde olması da cüzdanda bile rahatça taşınmasına olanak sağlıyor. Light Phone, kullandığınız akıllı telefonunuzla bağlantılı çalışıyor ve aramaları yönlendirebiliyor. Bunun dışında akıllı telefonunuzun şarjı bitmiş olsa bile Light Phone, sahip olduğu dahili SIM kartı ile birlikte 500 dakika konuşma süresi olacağını söylüyor. Joe Hollier isimli geliştirici, ulaşılamaz olmanın insanları mutlu ettiğini ve daha özgür hissetmelerine olanak sağladığını ifade ediyor. Sürekli mesajlara cevap yazmamanın da kişileri daha huzurlu hale getirdiğini belirtiyor. Çok aşırı özelliği olmamasından dolayı telefon, tek şarjla 20 güne kadar kullanılabiliyor.

Yüklü miktarlar verilerek alınan akıllı telefonları böylesine basit bir ‘akıllı olmayan’ telefon için bırakmak ne kadar mantıklı bilinmez ama akıllı telefonlara aşırı şekilde bağlı olanlar için Light Phone denemeye değer bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

100 dolara satışa sunulan Light Phone, 2016 yılının Mayıs ayında kullanıcılara teslim edileceği söyleniyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri