Sony Xperia Z4 Yeni Amirel Gemisini Tanıttı

Sony Xperia Z4 Yeni Amirel Gemisini Tanıttı
Sony Xperia Z4 Yeni Amirel Gemisini Tanıttı

Sony, birçok firma gibi amiral gemisini 2015 yılında kamuoyuna duyurdu. Merakla beklenen Xperia Z4’ün özellikleri geçtiğimiz günlerde firma tarafından tanıtıldı. Uzun süredir sessizliği koruyan firma geçtiğimiz günlerde bu sessizliğini Japonya’da bozdu ve Xperia Z4’ü tanıttı. Bu cihazın özellikle Galaxy S6 ve One M9 gibi rakipleriyle rekabet edebilecek özelliklere sahip. Akıllı telefon piyasasında önemli bir yere sahip olan Sony’nin bu cihazla yerini koruyacağı tahmin ediliyor. Cihazın özellikleri akıllı telefon kullanıcılarını memnun edecek nitelikte.

Daha Fazlası


1 127

Sony Xperia Z4 Özellikleri

Cihazın dış tasarımı oldukça kullanışlı. 6.4 mm kalınlığında bir metal kasaya sahip olan Xperia Z4’ün ağırlığı 144 gram. Cihazın en avantajlı özelliklerinden biri su ve toz geçirmez yapıya sahip olması. Akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikâyetçi oldukları durumlardan biri telefonların tozlanma sebebiyle kullanılmaz hâle gelmesi ve ekranı görüntülemenin zorlaşması. Ancak Sony tarafından üretilen bu ürün su ve toz geçirmemekle birlikte çizilmelere, yıpranmalara ve kabarmalara karşı oldukça dayanıklı. Bununla birlikte cihazda 2 GHz hızında Snapdragon 810 yonga seti mevcut. Telefonun dezavantajı ise ekran çözünürlüğünde ortaya çıkıyor.

Ne yazık ki bu cihaz çözünürlük konusunda beklentinin oldukça altında. Ancak buna rağmen cihaz Full HD çözünürlüğnde LCD ekrana sahip. Çözünürlük yüksek olmasa da oldukça gelişmiş görüntüleme seçenekleri mevcut ve cihaz TRILUMINOS teknolojisini de barındırıyor. Telefonun bir diğer avantajı da kamera çözünürlüğünde ortaya çıkıyor. Xperia Z4 kamera konusunda oldukça iddialı. Gerek selfie çekmek gerekse diğer görüntüleri yakalamak için oldukça gelişmiş bir kamera teknolojisine sahip.

Cihazın arka kamerası 20.7 megapiksel çözünürlüğünde ve bu ölçünün birçok profesyonel fotoğraf makinesinden daha yüksek olduğunu belirtmek gerek. Bununla birlikte ön kamera da 5.1 megapiksel çözünürlüğe sahip ve selfie çekmek ya da görüntülü konuşmak için oldukça uygun. Kamera Exmor RS sensörüyle 4K video kaydı gerçekleştirebilmekte. Bununla birlikte Xperia Z4 ile düşük ışıkta harika fotoğraflar yakalamak mümkün. 12800 ISO değerine sahip olan bu cihazla düşük ışıkta net fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Xperia Z4’ün satışına önümüzdeki günlerde Japonya’da başlanacak. Çeşitli renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek olan bu ürünün kısa sürede akıllı telefon kullanıcılarının beğenileri arasında yer alacağı tahmin ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri