Meraklılarına Muhteşem Bir Oyun: Guitar Hero Live

Meraklılarına Muhteşem Bir Oyun: Guitar Hero Live
Meraklılarına Muhteşem Bir Oyun: Guitar Hero Live

EA firmasının yeni Rock Band programını tanıtmasından sonra Activision firmasından da Guitar Hero’ya dair yeni gelişmeler bekleniyordu. Gerçekleştirilen tanıtımla birlikte Guitar Hero Live resmen duyurulmuş oldu. 

İnanılmaz Konsept

Daha Fazlası


1 58

Oyun dünyasına kendine özgü tarzlarıyla yeni aksesuarlar kazandıran Guitar Hero, oyuncuların konsollarına veya bilgisayarlarına bağlamış oldukları elektronik bateri ve gitarları gerçekmişçesine çalma imkanını yakalıyorlardı. Şimdiye kadar birçok tarzda değişik oyun görmüş olan bu konsept yeni duyurulan oyunla birlikte açık ara farkla en iyisi olmaya aday olduğu söyleniyor.

Guitar Hero Live adıyla piyasaya çıkmaya hazırlanan bu oyunda eski oyunlardaki aynı mantık devam ediyor. Üzerinde belli sayıda tuşları olan gitarları elimize alarak, ekranda çıkacak olan sembollerle aynı ana denk getirip basmaya çalışıyoruz, fakat bu seferki oyunda dikkat çekici bir değişiklik gözlemleniyor. Oyunu birinci kişinin bakış açısıyla oynuyoruz.

guitar-hero-live
Oyunu oynayan kişi kendisini konsere çıkmış gibi hissedip, büyük bir kalabalığa karşı gitar çalan gitaristin o an neler hissettiklerini bire bir canlandırmayı başarmış bir oyun. Gerçek grup üyeleri ve gerçek seyircilerin eşlik ettiğini hissettiren oyunu oynarken ilginç durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Örneğin; eğer bir notayı kaçıracak olursanız grup üyelerinizin yüzleri asılabiliyor. Daha da ileri gidip tamamen yanlış çalacak olursanız tüm seyirciler tarafından ıslıklanmaya başlıyorsunuz. Eğer hatasız bir şekilde çalacak olursanız grubun diğer üyeleri sizi daha da ateşlendirmeye başlıyor

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri