iPhone Patladı, Kullanıcı Hastanelik Oldu

iPhone Patladı, Kullanıcı Hastanelik Oldu
Kanada’da yaşanan olayda Apple kullanıcısı genç bir vatandaş modeli açıklanmayan iPhone marka akıllı telefonunun patlaması sonucu ciddi şekilde yaralandı. Patlamanın nedeni ise orjinal olmayan şarj aleti!

Kanada’nın Alberta şehrinde yaşanan bir patlamadan dolayı 16 yaşındaki bir genç hastaneye kaldırıldı. Vücudunda 3. derece yanıklar gözlenen ve ismi açıklanmayan Kanadalı genç, Global News’in yayınladığı habere göre gece evinde uyurken bir anda şiddetli bir patlamayla uyandı ve yattığı yerin alev aldığını görünce ne olduğunu anlamadan oradan uzaklaştı. Yapılan incelemenin ardından patlamanın nedeni olarak kullanmakta olduğu ve modelinin açıklanmadığı iPhone marka akıllı telefon gösterildi.

Daha Fazlası


1 158

Yapılan açıklamada patlamanın hemen ardından gencin ailesi bodrum katta kalan oğullarının odasına gitmiş, oğullarının ciddi şekilde yaralandığını görmüş ve patlamadan dolayı odanın yanmak üzere olduğunu fark etmişler. Öğrenilen bilgilere göre ise bu patlamaya neden olan durumun iPhone akıllı telefonun orjinal olmayan bir şarj aletiyle şarj edilmesi gösterilmiş.

iphone-patladı-2
Son dönemlerde iyiden iyiye sıklaşan bu tip kazalar sonucunda yangınlar, elektrik çarpmaları ve hatta ölümle sonuçlanan patlamalar söz konusu. Apple’ın defalarca yapmış olduğu açıklamalarda kullanıcılarının kesinlikle orjinal olmayan, üçüncü sınıf şarj aletlerini kullanmamalarını, bu tür aksesuarların ciddi şekilde yaralanmalara neden olabileceğini dile getirmişti.

Apple, bir dönem iPhone kullanan müşterileri için resmi şarj aleti olmayanlara ücretsiz olarak orjinal şarj aleti dağıtmaya başlamıştı. Kanada’daki bu gencin yaralanmasına neden olan ve telefonunu patlatan şarj aletini bir benzin istasyonundan satın almış.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri