F1 2015 Oyunu İddialı Bir Giriş Yapmaya Hazırlanıyor

F1 2015 Oyunu İddialı Bir Giriş Yapmaya Hazırlanıyor
F1 2015 Oyunu İddialı Bir Giriş Yapmaya Hazırlanıyor

1985 yılında kurulan İngiliz oyun geliştirici firması olan Codemaster‘ın en çok beğenilen yarış serilerinden biri olan F1’in yeni oyunu tanıtıldı. PC, PS4 ve Xbox One platformlarında oynanabilecek olan oyun, 2014-2015 yarış sezonunu kapsamış olacak. Daha önceki serilerinde görmediğimiz grafiklerin oyuncuları karşılayacağı en yeni oyun, yeni bir motorla geliştirilmiş.

Yaz Aylarında Bizimle Olacak

Daha Fazlası


1 58

Geliştirilmiş olan bu yeni motorla birlikte oyundaki araçlarda fiziksel yapı olarak da değişiklikler olacak. Daha da geliştirilen sistem sayesinde motorlar, transmisyonlar, aerodinamik ve güç merkezi gibi oyun için önemli olan bileşenler daha gerçekçi bir havaya bürünecek. Bu etkenlerle beraber oyuncular için yarış zevki daha da heyecanlı hale gelecek.

Çeşitli sesli komutların da kullanılacağı F1 2015 serisinde Grand Prix heyecanını tam anlamıyla bizlere yaşatmış olacaklar. Özellikle podyum ve kalkış seanslarındaki sesli komutlar oyunu daha gerçekçi hale getiriyor.  Oluşturulan PS Camera Ve Kinect sayesinde oyuncular, isterlerse araçlarında çeşitli değişiklikler yapabilecekler. Yapacakları bu değişikliği ister sesli komutla isterlerse de elle gerçekleştirebilecekler.

f1-2015-2
Oyunda dikkat çeken bir başka özellik ise daha önce çıkan oyunlarda olmayan Championship Season ve Pro Season modlarının bu oyunla beraber kullanıcıların karşısına çıkmış olması. 20 yıllık aranın ardından tekrar Formula 1 takvimine dönen Meksika pistinde de yarışmanın mümkün olacağı 2014 FIA Formula One World Championship sezonu tamamen oynanabilir durumda olacak.

12 Haziran itibariyle piyasaya çıkması beklenen bu oyun, F1 oyunları için yeni bir başlangıç yapması beklenirken PC, PS4 ve Xbox One üzerinden oynanabilir olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri