Arama Motoru Bing, Arama Yapamadı

Arama Motoru Bing, Arama Yapamadı
Arama Motoru Bing, Arama Yapamadı

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’a ait olan arama motoru Bing, bilinmeyen bir nedenle kısa bir süreliğine çevrimdışı oldu. Arama motoru ana sayfasına erişim imkanı sağlansa da, yapılan aramalara yönelik herhangi bir sonuç listelenmedi.

Amerika’da ve dünya çapında gün geçtikçe popülaritesini artırmaya devam eden Microsoft’un arama motoru Bing, bilinmeyen bir sebeple çevrimdışı oldu. BingNeowin.net isimli sitenin yayınlamış olduğu habere göre günün erken saatlerinde yaklaşık 15 dakika kadar hizmet veremeyen Bing, ana sayfaya erişim sağlansa da yapılan aramalara herhangi bir sonuç listelemediği bildirildi.

Daha Fazlası


1 85

Yahoo! ve Cortana’da Etkilendi

Bing üzerinde yaşanan bu geçici sorun, arama motorunun partnerlerini de kısa süreliğine etkilemiş oldu. Bing altyapısını kullanan Yahoo ve Windows’un sesli kişisel asistanı Cortana da yapılan arama isteklerine yanıt veremedi. Yahoo! servisi  Bing’in çevrimdışı olduğu anlarda yalnızca kendi alt sitesi olan Tumblr sonuçlarını arama motorunda listeleyebildi.

Daha önce yine olmuştu

Bing’in Microsoft’a yaşattığı ilk teknik problem bu değil. 2015 yılının Ocak ayı başlarında Bing, Outlook.com, MSN, Hotmail servisleri yine aynı şekilde geçici süreliğine çevrimdışı olmuştu. Gerçekleşen bu tür sorunların Microsoft firmasına hem itibar hem de reklam gelirlerinde kayıp yaşattığı söyleniyor. Alexa sıralamasında 23. basamağa kadar yükselen ve pazardaki payını son dönemde iyice arttıran Bing, bu durumdan nasıl etkilenecek?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri