Sony’nin Amiral Gemisi Xperia A4 Görücüye Çıktı

sony xperia a4

Teknolojinin önde gelen firmalarından biri olan Sony, yeni telefonu olan Xperia A4’ü küçük bir ekrana sahip olmasına rağmen üst seviye özelliklerle donatarak Japonya’da ortaya çıkardı.

Sony’nin yeni amiral gemisi olan bu telefonu global pazarda satışa çıkarmayan Sony, telefonu sadece anavatanı olan Japonya’da satışa çıkarmayı tercih etmişti. Özellikle Compact modelleri ile kullanıcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başaran Sony, yeni telefonu Xperia A4 ile küçük ekranla beraber üst düzey donanımları tekrar buluşturmayı başarmışa benziyor.

Daha Fazlası


1 158

Sony, yeni çıkarmış olduğu bu telefonu sessiz bir şekilde tanıtmayı tercih etti. Japonya’da ortaya çıkan telefon, Sony’nin Compact modellerini seven kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde üst düzey teknik özelliklere sahip. Sony’nin Japon şirket NTT Docomo için üretime başlamış olduğu Xperia A4’ün Japonya dışında satılıp satılmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Xperia A4 teknik özellikleri bakımından incelendiğinde, 4.6 inç büyüklüğe, 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip olan bir ekran ile karşımıza çıkacak. Kalbinde 2.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon, 801 işlemci barındıracak olan bu telefon, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olacak. Özellikle kamera konusunda son derece iddialı olan Xperia A4, önde 2.2 arkada ise tam 20.7 megapiksel kamera kullanacak.

sony xperia

9.1 mm kalınlığa ve 129 gram ağırlığa sahip olacak olan bu cihaz, 2600 mAh bataryayla birlikte plastik, mat bir arka yüzeye sahip olacak.Fiyatı konusunda henüz net bir bilgi bulunmayan Xperia A4, Haziran ayından itibaren satışa çıkarılacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri