Samsung’un Sanal Gerçeklik Gözlüğü Sürpriz Fiyatla Satışa Sunuldu

samsung gear vr

Samsung, Samsung Gear VR adını verdiği sanal gerçeklik gözlüğünün yeni versiyonu Innovator Edition modelini sürpriz sayılabilecek bir fiyatla piyasaya sürdü.

Geçtiğimiz Eylül ayında Galaxy Note 4 ve Galaxy Edge modelleriyle birlikte tanıtımı yapılan Samsung Gear VR, bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Note 4’ten gücünü alan bu cihazın, kullanıcılarına bambaşka bir deneyim sunacağı söylenmişti.

Daha Fazlası


1 338

Mart ayında tanıtıma çıkan Samsung’un yeni amiral gemileri olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile beraber başka bir Gear VR modelinin daha tanıtılacağı söylenmişti. Samsung’un yalnızca S6 modellerine özel bir Gear VR cihazı üzerinde çalıştığı söylenmiş fakat cihazın satın alınabileceği tarih ile ilgili bilgi verilmemişti.

Bu hafta itibariyle cihazın yeni modeli Amerika’da yaklaşık 200 dolar gibi makul sayılabilecek bir fiyata satışa sunuldu.

Cihaz, Samsung’un resmi internet sitesinden sipariş edilebileceği gibi Amerikan vatandaşları için de Best Buy üzerinden satışa çıkarıldı. Galaxy Note 4 modeline oranla çok daha hafif, daha küçük, yeniden düzenlenmiş şeritler ve havalandırmayı daha da güçlendiren yeni dahili fan sistemiyle kullanıcılarının karşısına çıkan Gear VR Innovator Edition, S6’larda bulunan 8 çekirdekli Exynos 7420’yle beraber kullanıcısını memnun edecek şekilde güçlü bir performans sunuyor.

Mevcut piyasada bulunan en güçlü sanal gerçeklik cihazı olarak kabul edilen Gear VR Innovator Edition şimdilik sadece son kullanıcı tarafından satın alınabiliyor olsa da satışta olan tüm versiyonların “tamamlanmış” halleri olmadığını bilmenizde yarar var. Yani başka bir deyişle bu cihazlar şu an için daha çok geliştiricilere hitap ediyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri