Facebook, İnternetten Alışverişe Yeni Bir Dönem Getiriyor

facebook 2. el eşya

Daha Fazlası


1 38

Dünyanın en büyük iletişim ağlarının başında gelen Facebok, sosyal ağ üzerinde yayınlanan reklamları geliştirip kategorize ederek, reklamların üzerinde arama motoru geliştirdiği öğrenildi.

Kullanıcıların bildiği gibi Facebook sayfasına girdiğimizde farklı tarzlarda birçok reklamla karşı karşıya kalıyoruz. Konuyla ilgili olarak Facebook, bu reklamlar üzerinde yaptığı çalışmalarla kullanıcıyı ve reklamı veren üreticiyi buluşturmak için çeşitli adımlar attı.

Facebook’un son zamanlarda özellikle yakından ilgilendiği bu reklam konusu, uygulamalar üzerinden yapmış olduğu reklam geliştirmeleriyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Ancak yeni geliştirilen bu özellik, sadece masaüstü cihazlar için kullanılabilirlik sağlıyor.

All Sales Groups adını verdikleri bu özellik dilimize çevrildiğinde ‘Bütün Satış Grupları’ gibi bir anlama sahip oluyor. Bütün Satış Grupları adı verilen bu özellik, içeriğinde eBay gibi dünyaca ünlü şirketlerin de bulunduğu ve bu şirketlere ait ürünlerin reklamlarının yapıldığı bir depo. Bununla beraber bu depo içinde arama yapmamıza olanak sağlayan bir arama motoruyla beraber gelecek olan yeni özelliğin, kullanıcıları uzun süreler boyunca kullanıcıları bu sitelerde tutmayı hedefliyor. Bundan dolayı eBay gibi dev firmalar olayın içine girdiği anda Facebook, 2. elde ürün satışlarına kendi sitesi aracılığıyla resmen başlamış olacak. Bu özelliği getirişindeki en temel etkenlerden bir tanesinin de bu olduğu söyleniyor.

Facebook, bu konuda yürütmekte olduğu çalışmalarını hızlandırıp başarıya ulaşacak olursa, insanlar Facebook’la bağlantısını koparmadan doğrudan buradan alışveriş yapma imkanına sahip olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri