Eylül Ayında Çıkması Beklenen iPhone 6s ve 6s Plus’a Ait İlk Detaylar

iphone 6s

Daha Fazlası


1 182

Daha önceki dönemlerde, Amerika’nın önde gelen teknoloji firmalarından olan Apple marka ürünlerin özelliklerini resmi tanıtımı yapılmadan önce medya aracılığıyla kamuoyuna duyuran ve bu ürünlerle ilgili olarak tahminleri doğru çıkan Tayland’daki KGI Securities firmasının analistliğini yürüten Ming-chi Kuo, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yer alması beklenen yeni özellikler ve donanımlarla ilgili iddialarını açıkladı.

 

Analist Kuo’nun söylediğine göre Apple’ın, çıkaracak olduğu yeni iPhone modellerinde 12 mp çözünürlüğe sahip kamera kullanacağını iddia etti. Firma iPhone 4s modelinden itibaren çıkarmış olduğu tüm iPhone modellerinde 8 mp kamera kullanmayı tercih etmişti. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la beraber yıllardır devam eden bu ısrarından vazgeçeceğini iddia etti.

İlk defa Apple Watch Edition modelinde görmüş olduğumuz altın renk tercihinin de yeni model iPhone telefonlarda kullanılabileceği söyleniyor. Bu özelliklerle beraber yeni çıkacak olan modellerde A9 işlemcili, 2 GB RAM ve daha da geliştirilmiş Touch ID programları iPhone 6s ve 6s Plus’la beraber gelmesi gündemde olan diğer olasılıklar arasında bulunuyor. Kuo’nun varsayımları bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Kuo’ya göre Apple, iPhone 6s Plus modelinin ekranında oluşabilecek çiziklere karşı daha dayanıklı olmasını sağlamak için safir camı kullanacağını iddia etti. Kuo bundan önce de ortaya atmış olduğu iddiada söylediği gibi iPhone 6s ve 6s Plus’ta Apple Watch Sport modelinde de kullanılmış olan 7000 serisi alüminyum yapımı malzemeye yer verileceğini belirtiyor. Bu malzeme sayesinde yeni çıkacak olan cihazların piyasada satılmakta olan iPhone 6 modeline kıyasla yüzde 60 daha güçlü olacağı konuşuluyor. Yeni çıkacak olan iPhone 6s ve 6s Plus’ların 2015 yılının Eylül ayında tanıtıma çıkarılması tahmin ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri