Casper, Nirvana C500 Modeliyle Fark Yaratmaya Geliyor

 

 

casper C 500

Daha Fazlası


1 182

Teknoloji meraklılarını, piyasaya sunduğu her yeni ürününde en güncel teknolojik donanımlarla buluşturan sektörün önde gelen firmalarından olan Casper, ülkemizde ilk defa Intel Iris Graphics teknolojisiyle hazırlanmış dizüstü bilgisayarı Nirvana C500 modelini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Bu yeni modelinde Core İ5- 5287U işlemciyi ve daha birçok gelişmiş teknolojik özellikleri şık bir tasarımla bir noktada toplamayı başaran Casper, 15,6 inç büyüklüğe ve 2,5 santimetre inceliğe sahip Nirvana C500 ile adından sıkça söz  ettireceğe benziyor.

Dizüstü bilgisayarı modellerinde dahili ekran kartıyla üst düzeyde grafik performansını arzulayan, oyun oynama zevkinden mahrum kalmak istemeyen kullanıcılara özel donanımlarla geliştirilen Casper Nirvana C500, ülkemizde ilk defa kullanılacak olan Core İ5- 5287U işlemcisiyle taşınabilir bilgisayar sektörünün en gözde ve alanında lider bilgisayar olmak için çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Satışa sunulmaya hazırlanan bu modelde, 15.6 inç büyüklüğe 1366×768 piksel çözünürlüğe sahip HD LED ekran kalitesiyle muazzam bir görüntü kalitesi vermeyi vadediyor.

Nirvana C500, yeni nesil işlemcisi sayesinde önceki nesillere ait Core işlemcilere oranla video işlemede % 50, 3D oyunlarda % 22 civarında çok daha üst düzey performans sunmayı hedefliyor. Casper Nirvana C500 modelinde kullanılan Intel Iris Graphics teknolojili Intel Core İ5- 5287U işlemci, grafik performansı kategorisinde de standart Intel HD Graphics 5500’ün yaklaşık %52 daha fazlasını veriyor. Genel işlemci performansı bakımından değerlendirildiğinde, 3D Mark skorlarında 12002 ile bazı Core İ7 işlemcilerle kıyasıya yarışıyor.

Diğer modellere oranla çok daha az enerji tüketecek olan bu yeni model daha az ısınmakla kalmayıp kullanıcısına 1,5 saat daha fazla kullanım hakkı veriyor. Yine bu modelde, görüntüde vermiş olduğu yüksek performansın yanında kristal ses teknolojisiyle, yüksek seviyelerde bile berrak bir ses kalitesine sahip olan Casper Nirvana C500, 6-8 GB DDR3 bellek ve 500 GB – 1 TB SATA hafıza çeşitleriyle piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri