Samsung Galaxy Tab S 10.5 Özellikleri ve İncelemesi

Samsung Galaxy Tab S 10.5 ÖzellikleriAndroid tabletlerin Apple tarafından üretilen cihazlar kadar gelişmiş özelliklere sahip olmadığı bilinmekte. Tablet teknolojisinin mucidi olan Apple’ın tabletleri Android işlemcili olanlardan daha çok ilgi görüyor. Ancak Samsung’un Google Android teknolojisini üst noktalara taşıdığını söyleyebiliriz. Özellikle son zamanlarda piyasaya sürülen Samsung Galaxy Tab S 10.5, Apple tarafından üretilen tabletlere yarışacak gibi görünüyor. Birtakım özellikleriyle iPad’e göre daha tercih edilebilir yapılmaya çalışıldığını söylemek de mümkün.

Samsung Galaxy Tab S 10.5, Galaxy Gifts adlı servisiyle ön plana çıkıyor. Bu servisle içerik sağlayıcılarının servisleri cihazın kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmakta. Digiturk Play, Hurriyet E-gazete gibi normal şartlarda ücretli olan uygulamalara Samsung Galaxy TAb S 10.5 üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Cihazın bu konuda oldukça avantajlı olacağı belirtiliyor. Cihazın dış tasarımı oldukça gelişmiş özelliklere sahip.

 

Samsung Galaxy Tab S 10.5 Özellikleri

Alt taraftaki navigasyon tuşlarının birçok tablette yer almadığını belirtmek gerek. Bununla birlikte sağ ve sol taraflardaki iki hoparlörle stereo ses çıkışı sağlanıyor. Dışarı ses verme kalitesinin diğer birçok tablette düşük olduğu bilinmekte ama S 10.5’in bu bakımdan avantajlı olduğunu belirtmek gerek. Bununla birlikte ana ekranda parmak izi okuyucusu mevcut. Bu özellik istenildiği zaman cihaza sahibi dışındaki kişilerin ulaşmasını engelleyebiliyor. Tabletin çözünürlüğünün de oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Full HD’nin ötesinde çözünürlüğe sahip ekranıyla 2560 x 1600 piksel çözünürlüklü ekran mevcut. Bunun gerek video, resim gibi görselleri gerekse web sayfaları görüntülerken avantaj yarattığını söyleyebiliriz. Cihazın ayrıca otomatik odaklı ve LED flaş ile desteklenen 8 megapiksellik bir kamerası mevcut. Bu kamerayla panorama çekimler yapmak da mümkün. Bununla birlikte bazı ayarları fotoğraf editörlerine gerek kalmadan, çekim esnasında yapma olanağı sağlayan bir menü bulunuyor.

Samsung Galaxy Tab S ile çekilen fotoğrafların oldukça yüksek bir kaliteye sahip olduğunu söylemek gerekir. Ancak ışık şiddetinin iyi ayarlanması gerekir, çünkü düşük ışık şiddetinde çekilen fotoğraflarda granülleşme görülmektedir. Bununla birlikte 2.1 megapiksel ölçüsünde ön kamerayla selfie çekmek ve videolu görüşme yapmak da mümkün. Bu ölçülerin bir tablete göre oldukça avantajlı olduğunu belirtmek gerekir.

Daha Fazlası


1 158

Samsung Galaxy Tab S 10.5 İnceleme Videosu

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir Bir Bak İstersen:=) Samsung S6 Edge Özellikleri ve İncelemesi

Lütfen Yorumlarınızı esirgemeyin sizler yorum yaptıkça bizler daha çok hevesleniyor ve sizlere daha yeni teknoloji haberlerini aktarmak için inanın çırpınıyor hatta uykusuz kalıyoruz. O yüzden Lütfen Yorumlarınızı belirtin sevgili webduzzi okuyucuları:=)

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri