Meerkat Yeni Pazarlara Yöneliyor

Meerkat Yeni Pazarlara YöneliyorMeerkat bildiğiniz gibi Twitter üzerinden canlı olarak video yayını yapılmasını sağlayan bir uygulama kodudur. Daha doğrusu uygulama olarak er alıyordu. Çünkü Twitter, aynı hizmeti verdiği Periscope uygulaması ortaya çıkarttıktan sonra Meerkat ile yollar tamamen ayrıldı. Meerkat’in kendini daha geniş kitlelere en iyi şekilde tanıtmak için yaptığı ünlüler ile gerçekleştireceği projeleri de aksama durumuna uğrayınca (Madonna’nın yeni klibini yaşadıkları teknik aksaklık problemi yüzünden yayınlayamadılar) Meerkat zor durumda kaldı.

Firma, bu gidişatı acilen düzeltmek için üç yöntem buldu. Birincisi, yalnızca iPhone’larda çalışan uygulamayı kısa süre içerisinde Android platformuna göndermek. Meerkat’in Android uygulaması şu anki konumu beta aşamasında bulunuyor. İkincisi ise, telefon rehberinize erişerek başka Meerkat kullanıcıları ile bir canlı sosyal ağı oluşturarak, bir nevi kendi platformunu internet ortamında yaratmaya çalışacak. Bu açıdan biraz Whatsapp’a benzese de mesajlaşmak yerine canlı video yayınını karşı tarafla paylaşabiliyorsunuz. Bu yüzden Meerkat artık sizden telefon numaranızı da ihtiyacı oluyor.

Daha Fazlası


1 127

Facebook Entegrasyonu Geliyor

Üçüncüsü ise Facebook entegrasyonu işlemi olacak. Artık Meerkat canlı yayın bağlantıları doğrudan Facebook üzerinden anlık olarak gönderebilecek. Ancak Meerkat’i esas büyütecek olan, bireysel kullanıcıların değil, sosyal platformda yer alan markaların canlı yayın deneyimi sunmalarına olanak saülamak. Facebook’taki algoritma değişimi nedeni ile marka paylaşımları kullanıcıların haber akışlarında kısıtlandığı için, bu durum Meerkat’e Facebook platformu üzerinde ne kadar yarar sağlayacağı şimdilik bilinmemektedir. Meerkat’in Android uygulamasının puanlarına baktığımızda şu anda yapılan işlemlerin pek iç açıcı gitmemektedir.

İsterseniz Bu Yazımızada Bir Göz AtınIBM ve Facebook Perakendeciler İçin Birleşiyor

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri