Geçtiğimiz günlerde LG G4’ün Tanıtımı Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde  LG G4'ün Tanıtımı YapıldıLG G4 Etkinliği

 

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan LG G4 modeli dünya üzerinde 6 ülkede eş zamanlı olarak kullanıcılara tanıtıldı. LG markasının şimdiye kadar bu denli üzerine titrediği ve büyük bir lansman düzenlediği bir modeli olmamıştı. En gözde akıllı telefon modeli olarak tanıtılan LG G4 modelinin çıkış sloganı ise “Hayatı Güzelleştiren Yenilikler” oldu. Mevcut akıllı telefon teknolojisinin metalleşen yapısının daha doğal hale dönüştürülmesi için farklı yeniliklere adım atan LG Electronics, üstün özelliklerin yanı sıra, kullanım, rahatlık ve daha kişiye özel tasarımı ile dikkat çekiyor. Daha düz bir tasarım yerine, kişiye özel tasarım hissi veren, standart bir profil değil de el işçiliği ile tasarlanmış havası yaratan model olarak kullanıcıya sunuldu.

Daha Fazlası


1 44

LG G4 Teknik Özellikleri

Dış tasarımında deri gibi farklı materyallere yer verilen LG G4 modelinde 0.6 saniye kadar kısa sürede kullanıma hazır hale gelen kamera mevcut. Ayrıca LG G4 modelinde fotoğraf makinesi özelliği olan DSLR özelliği, IPS Quantum ekran, F1.8 diyafram aralığı yer alıyor. 16 Megapiksel olan kamerası ile birleştirilen OIS 2.0 teknolojisi bir önceki OIS + teknolojisinin X-Y-Z düzlemi ile sabitleme özelliğini yenilenmesi sonucu daha profesyonel çekimlerin ortaya çıkmasına olanak sunuyor.

Arka kamerası 16 Megapiksel olan LG G4 modelinin ön kamerası ise birçok markanın yeni modelleri ile çarpışacak özelliklerinin yanı sıra 8 Megapiksel olarak selfie tutkunlarına hizmet ediyor. Ekran boyutu 5.5 inç olan ve Quantum Display olma özelliğine sahip LG G4, Ouad HD ekrana sahip olmasıyla dokunmatik teknolojisinde büyük bir hassasiyet yarattığını gösteriyor. Renk konusuna gelindiğinde ise özellikle DCI yani Dijital sinema girişimi olarak adlandırılan ve sinema teknolojisinde kullanılan renklendirme özelliğine sahip olması ile mükemmel bir gösteriş yapıyor. LG G4 modelinde bir diğer yenilik ise LG UX 4.0 ara yüzünün kullanılması oluyor. Kullanımı kolaylaştıran bu ara yüz sayesinde LG akıllı cihazlarda meydana gelen karmaşayı ortadan kaldırmış.

Pil Ömrü Sizi Cezp Edecek

Akıllı cihazlar ile ilgili en büyük sorun şarj sorunu oluyor. Gün içerisinde aniden tükenen pil nedeni ile ortaya çıkan şarj problemi LG G4 modelinde düşünülerek tasarlanmış. Cihazda kullanılan Qualcomm Shapdragon 808 işlemci daha uzun süreli pil ömrü sunuyor.
Özel Depolama Alanı ve Office Programları Ücretsiz
LG G4 modelinin en önemli özelliklerinden biri de Google ile olan anlaşması sayesinde sunduğu 100 MB kadar Google Drive depolama alanı sunması ve ayrıca Google Office programını kullanabilme imkanı sağlaması büyük bir ayrıcalık olarak görülüyor. Bu kullanım hakkı ise tam 2 yıl boyunca geçerli oluyor.

Volkwagen Sahiplerine Özel

LG G4 modelinde yer alan Mirror Link özelliği farklı bir kullanım açısı yaratıyor. Araçta bulunan bilgisayara bağlanabilme imkanı sunan ve bununla birlikte navigasyon, müzik ve rehber gibi çeşitli uygulamaları araç üzerinden yönetebilme olanağı sunuyor.

Büyük bir merakla beklenen LG G4 mobil cihazın dış görünümü ve teknik özellikleri şimdilik teknoloji uzmanları tarafından olumlu olarak görülüyor. Son zamanlarda piyasada durmadan yenilenen akıllı cihaz modelleri arasında kendine ön sıralarda yer kapmayı başaran G4, özellikle dış tasarımındaki doğallık ve kişisellik nedeni ile tercih edilirliğini arttırıyor. Android işletim sistemine sahip bu cihazın piyasaya çıkış fiyatı ise henüz belli değil. Mayıs sonunda piyasada olması planlanıyor.LG G4 modelinin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Cihazın dünya üzerinde yapılan lansmanı da kullanıcıları memnun eden bir akıllı cihaz olduğunun altını çiziyor.

http://www.lg.com/tr
http://www.lg.com/tr/smart-phones/lg-LGH815TR

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri