Google Reklam Pazarını Değiştiriyor

Google Reklam Pazarını DeğiştiriyorYakın gelecek içerisinde mobil aramaların masaüstü aramaları geçeceği herkes tarafından öngörülüyordu. Görünüşe göre bu yakın gelecekte sona erdi Bu yüzden Google aynı zamanda yeni reklam modelleri ve iletişim ağları ile, pazarlamacıların kullanıcıları en iyi şekilde hedefleyip, dönüşüm sağlamaları yolunda daha önceki zamanlarda herhangi bir mobil aracında hiç var olmayan bir model denemeye başladı.

Google’ın yeni cihazlar arası dönüşüm izleme özelliği ile pazarlama işinde olanlar kullanıcıların masaüstü ve mobil cihazları arasında ne şekilde geçiş yaptığını inceleyebilecekler. Bu yeni özellik ile birlikte kullanıcının satın alma durumunu hangi cihaz üzerinde verdiği de kolaylıkla anlaşılabilecek ve reklam yatırımları da bu durumlar göz önünde bulundurulacaktır. Yeni reklamlar, mobil cihazlar için tasarlanan diğer enteraktif reklam formlarına çok benzer şekilde sıfırdan tekrar üretildi. Reklamlar artık daha işlevsel ve yenilikçi pazarlar için uygulanacak.

Daha Fazlası


1 155

Sadece Üç Yerde Açılışa Başlandı

Yeni reklam modelinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de bir reklam tıklamasının ne zaman mağaza ziyaretine dönüştüğünün hemen anlaşılabilmesidir. Bu özellik şimdilik yalnızca ABD, Kanada ve Avustralya’da yer alıyor.

Google kullanıcı tarafından sağlanan güncel veriler, coğrafi konum noktaları ve reklam görüntülenme verileri incelenerek, bir kullanıcının mağazayı ziyaret edip etmediğini hemen anlaşılabilmektedir. Özellikle mobil cihaz kullanan kullanıcıların eskisine göre çok daha yüksek beklentileri yer almaktadır. Her şeyi doğru şekilde istemekte ve her şeyi hemen almaktadır. Bu durum da pazarlamacıların, kullanıcıların isteklerine, nerede olurlarsa olsunlar hemen cevap verebilmeleri önem yaşıyor. Bu yüzden Google’ın yeni reklam modelindeki birincil öncelikli konular acil ve uyumluluk modları olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri