E Ticarette Sona’mı Geliniyor

E Ticarette Sona mı GeliniyorAlibaba‘yı ve etkileri hala hissedilen ABD borsasındaki açılışını artık tamamen unutmanız gerekiyor. E-ticaretin en hızlı büyüdüğü yerlerin başında gelen Çin’in online ve fiziksel perakende sektörü çöküyor. En azından Bank of America bu şekilde düşünüyor. Bank of America’nın yayınladığı ”eCommerce vs. Retail: A Power Shift to Consumer Sovereignty” adlı e ticaret raporunda, e-ticaret ve fiziksel mağazalarda perakende işlemleri ile uğraşan şirketlerin önlerinde oldukça zorlu bir yol olduğunu belirtti.

Daha Fazlası


1 17

Tüketiciler alışveriş tercihleri konusunda eski zamanlarda olduğundan çok daha yenilikçi davranıyorlar ve bu durum her iki sektör için de büyük sorunların oluşmasına neden oluyor. Bir başka anlatımla, e-ticaretin son yıllardaki aşırı derece çılgın büyümesinin yakın zamanda birden duracağını ve bu oyunda çok net kazanan ve kaybedenler olacağın konuşuluyor.

E Ticaret Son Yıllarını Mı Yaşıyor

Bank of America’ya göre fiziksel perakende içerisinde bulunan mağazalarının karşısında bir ”yeterlilik uçurumu” bulunuyor. Müşterilerini bu konuda tanıma, bir deneyim üretme ve doğrudan müşteriler için pazarlama işlemi yapma yerine sanki bir e-ticaret pazarındaymış gibi hareket gerçekleştiriyor. Hayatta kalan e-ticaret şirketleri pazar paylarını istedikleri gibi kazandıktan sonra mecburen fiyatlarını artırmak zorunda kalmaktadır. Bank of America’nın tahminlerine göre bu durum 3 yıl içerisinde sona erecektir. Bank Of America e-ticaretin hiper yükselişinin üç yıl içerisinde bitirdikten sonra yerini sabit bir yükselişe bırakacağına inanıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri