Apple Elektrikli Araç mı Yapacak

Apple Elektrikli Araç mı YapacakApple’ın son yıllarda farklı ürünlere yöneldiğine tanık oluyoruz. Dünyanın en değerli şirketi konumunda olan Apple kasasında bulunan nakit yüz milyarlarca dolar parayı tamamen ürün, yazılım ve Apple Campus için harcamaya deva ediyor. Apple geçtiğimiz yıl Eylül ayından itibaren tanıttığı ilk giyilebilir ürünü olan Apple Watch‘ı piyasada müşterileri ile buluşturdu.

Stoklar daha ilk 3 günde tamamen bitti. Apple’a yakın kaynaklar ise ortaya çıkan bu durumun firma yönetim kuruluna yeni ürünlere açılma konusunda oldukça büyük bir moral verdiğini ortaya çıkardı. Önümüzdeki yıllarda daha agresif ürünlerle Apple’ın sahneye çıkacağı konuşulmaya başlandı.

Daha Fazlası


1 182

Apple’ın kısa vadede 12,9 inç boyutunda bulunan iPad Pro üreteceği konuşulurken, orta ve uzun vadede gerçek 4K deneyimi sunan Apple TV ile birlikte uzun vadede daha çok elektrikli araç Apple Car yapılacağı söyleniyor.

Şimdiden Konuşulmaya Başlandı

Dünyanın en güzel elektrikli araçlarını üreten Tesla markası ise son dönemde yaşammış olduğu mali sorunlar ile uğraşıyor. Kulislerde en çok söylenen dedikoduda Apple‘ın Tesla’yı satın alacağı konuşuluyor. Bu dedikodular konuşulurken Tesla’nın CEO’su Elon Musk yaptığı bir açıklama ile durumu daha da körükledi. Yaptığı açıklama kulislerde satın alma işleminin bittiği ve Apple’ın 2020’de yeni nesil bir elektrikli araç ile yollara çıkacağı yorumlarının ortaya çıkmasına neden oldu. Birçok alanda önde gelen firmalardan bir tanesi olan Apple markasının bu alanda göstereceği yenilikler şimdiden takip edilmeye başlandı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri