Samsung S6 Edge Özellikleri ve İncelemesi

Samsung S6 Edge Özellikleri ve İncelemesi
Samsung S6 Edge Özellikleri ve İncelemesi

Teknoloji devi Samsung, son yıllarda akıllı telefon piyasasında da önemli bir yere sahip. Ancak Samsung’un akıllı telefonları kullanıcılar tarafından arayüz, içerik ve ekran dizaynı gibi birçok konuda eleştiri alıyor. Samsung S6 Edge geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Cihazın özelliklerine bakarak Samsung’un kullanıcılardan gelen eleştirileri dikkate aldığını ve bu üründe yeni bir tasarımla ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Galaxy S6 Edge, Samsung’un Galaxy Note Edge’deki deneyimleriyle çıkardığı bir ürün. Ekran tasarımı oldukça beğenilen bu ürünün başlıca özelliklerinden biri bildirimleri sağda ve solda gösterme özelliğine sahip olması. Ancak bildirimler ve kısayollar arama anında da görülmekte ve bu telefonun kullanışında bir dezavantaj oluşturuyor. Ekranın eğimli olması ve dokunmatiğin ekrana değen bütün parmakları algılaması da kullanım bakımından zorluk çıkaran bir detay.

Samsung S6 Edge Özellikleri

Telefonun kasa kalınlığı 7mm olmakla birlikte önü ve arkası Corning Gorilla Glass cam ile tasarlanmış. Bu durum da Samsung’un tasarım geleneklerinden vazgeçtiğini gösteriyor. Bununla birlikte arka kapağı çıkarılabilir olmayan modellerde SD kart girişi mevcut değil. Ancak telefonun hafızası 32 GB’a kadar çıktığı için buna çoğu zaman gerek kalmıyor. Telefon 8 çekirdekli ve 64 bite kadar destekleyen Exynos 7420 işlemcisiyle tasarlanmış. Bununla birlikte Mali-T760MP8 grafik işlemcisi mevcut. Samsung tarafından geliştirilen eMMC dahili depolama biriminin de özellikle telefonun işlem hızını arttırması bakımından oldukça faydalı olduğunu söylemek gerekir.

Daha Fazlası


1 158

Ayrıca Exynos 7420 sistemiyle hem pil ömrü hem de performans açısından oldukça işlevsel bir cihaz olduğunu belirtmek gerek. Telefonun kamerası f 1.9 diyafram açıklığına sahip. Galaxy S6 modelinde olduğu gibi önde 5 megapiksel arkada ise 16 megapiksel ölçülerinde kameralar mevcut. Bu ölçülerin birçok profesyonel kamerayla aynı olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca Samsung NX modellerinde kullanılan yüksek düşük ışık performansı da bu cihazda mevcut.

Samsung cihazların en iyi özelliklerinden biri dâhili uygulamaların da kaldırılabilir olması. Özellikle telefonda yer yaratmak açısından bunun oldukça faydalı olduğunu belirtmek gerekir. S6 Edge’deki TouchWiz sistemiyle cihazın daha yüksek performansta çalıştığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Clean Master uygulamasıyla daha çok temizlik yapıp disk alanı yaratmak mümkün. Samsung S6 Edge, kolay kullanımı ve sistem özellikleriyle akıllı telefon kullanıcılarının beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Samsung S6 Edge Video İncelemesi

Samsung S6 Edge Fiyatı: 32 gb 2999 Tl

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri