Nokia Lumia 735 Özellikleri

Nokia Lumia 735 Özellikleri
Nokia Lumia 735 Özellikleri

Köklü mobil üreticileri arasında yer alan Nokia, akıllı telefon pazarında daha önce sahip olduğu başarıyı yakalayabilmiş görülmüyor. Apple, Sony, Samsung gibi firmaların ön plana çıkması bu durum üzerinde etkili olabilir. Ancak Nokia özellikle Windows Phone işlemcili telefonlarıyla bu sistemi kullananların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte ürettiği telefonlarla ekonomik tercihleri ön planda tutan kullanıcıları hedeflediğini söylemek gerek.

Nokia Lumia 735, özellikle selfie çekmeyi seven kullanıcıların beğendiği bir cihaz. Windows Phone, Nokia’yı Lumia serisinden çıkarmadan önce üretilen son cihazlardan biri olan Lumia 735, 2014 yılında Lumia 830’la birlikte tanıtıldı ve ilerleyen zamanlarda piyasaya sunuldu. Telefonun Windows Phone kullanıcıları tarafından yaygın olarak tercih edildiğini belirtmek gerekir.

Daha Fazlası


1 26

Nokia Lumia 735 İncelemesi

Cihazın ön yüzü Corning Gorilla Glass 3 teknolojisiyle tasarlanmış ve bu cihazı oldukça sağlam, dayanıklı kılıyor. 4.7 inçlik ekran boyutu biraz küçük olsa da 1280 x 720 piksellik görüntüyle bu durumu kurtarıyor. Bununla birlikte bu ölçülerin Windows Phone 8.1’in özelliklerine uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü bu işletim sisteminde bilgisayarda olduğu gibi büyük boyutlu kutucuklar mevcut ve bu en küçük piksellerde dâhi kötü bir görünüm yaratmıyor. Ancak Lumia 735’te fiziksel tuşların olmamasını bir dezavantaj olarak yorumlamak mümkün. Çünkü bu ekranda daha az alan olmasına sebep oluyor. Polikarbon gövdeye sahip olan bu telefonun çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olduğunu da belirtmek gerek.

Kamera ölçülerinin de bu telefonun sahip olduğu başka bir dezavantaj olduğunu belirtmek gerek. Telefonun arka kısmında 6.7 megapiksellik bir kamera mevcut ve bu telefonu rakiplerine göre dezavantajlı kılıyor. Kamera LED flaş ile desteklenmekte.

Arka kamera ölçüleri biraz düşük olsa da Cihazın sahip olduğu Lumia Camera uygulamasıyla pozlama ve renk dengesi gibi unsurları ayarlamak mümkün. Cihaz 5 megapiksellik kamerasıyla yüksek çözünürlüklü selfie çekmeyi sağlıyor ve bu unsuru ön planda bulundurması birçok kullanıcı tarafından eleştiriliyor. Cihazın pil ömrünün de yüksek olduğunu belirtmek gerekir. 2200 mAh ölçüsündeki bataryayla cihazı tek şarjla bir iş günü kullanmak mümkün. Lumia 735, sahip olduğu dezavantajlara rağmen Windows Phone kullanıcıları tarafından tercih edilmekte olan bir ürün.Nokia Lumia 735 Fiyatı: Yaklaşık 800 Tl

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri