Microsoft Lumia 540 Özellikleri

Microsoft Lumia 540 Hakkında
Microsoft Lumia 540 Hakkında

Microsoft, bilgisayar ve yazılım alanındaki başarısını akıllı telefonlarda da yakalamaya çalışıyor. Windows Phone işlemcili telefonlarla akıllı telefon piyasasına giren Microsoft’un Apple ve Google işlemcili telefonlar kadar geniş bir kitleye hitap etmediğini söylemek gerek. Ancak Microsoft bu açığı kapatmak için uğraşıyor. Microsoft Lumia 540 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Birçok avantaja sahip olan bu ürünün dikkat çeken ilk özelliği çift SIM kart kapasitesine sahip olması. Bu cihazda her SIM karty için ayrı bir profil oluşturmak mümkün. Windows Phone 8.1 işletim sistemiyle tasarlanan bu telefon Microsoft’un en son güncellemesi Windows 10’a yükseltilebilecek.

Daha Fazlası


1 26

Microsoft Lumia 540 Özellikleri

Telefon hafıza kapasitesi bakımından da oldukça ilgi çekiyor. Cihazda 8 GB dâhili hafıza mevcut ve 1 GB ram bulunuyor. Ancak bu kapasiteyi MicroSD kartlar ile 128 GB’a kadar yükseltmek mümkün. Bu telefonun performansı açısından oldukça büyük bir avantaj. Telefonda 1.2 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 200 mevcut. Ancak bu cihazın kamera bakımından rakiplerinin gerisinde kaldığını söylemek gerekir. Cihazın ön kamerası 5 arka kamerası ise 8 MP ölçülerinde olacak.

Selfie çekmek için uygun olsa da, 20 megapiksele kadar kamera ölçülerine sahip olan rakiplerinin gerisinde kaldığını söylemek mümkün. Bununla birlikte Microsoft tarafından desteklenen Skype uygulaması telefonda otomatik olarak mevcut olacak ve bunun üzerinden videolu görüşme yapılabilecek. Lumia 540’un batarya kullanımı bakımından oldukça avantajlı olduğunu da ekleyebiliriz. Cihazda 2200 mAh ölçüsünde pil bulunuyor. Bununla birlikte cihazın çıkış fiyatı da oldukça uygun. Önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması beklenen Lumia 540 150 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacak.

Ekran kalitesinin ve çözünürlüğünün yüksek olduğunu da belirtmek gerek. Cihazda 5 inç 720 p ölçülerinde HD ekran mevcut. Bu özellikle selfie çekmeyi seven kulalnıcılar için oldukça cazip. Microsoft Lumia 540, Mayıs ayından itibaren dünyanın dört bir yanında satışa çıkacak ancak Türkiye’ye gelmesi biraz geç olacak gibi görünüyor. Microsoft, özellikle Avrupa ve Asya ülkeleri için çift SIM kartlı modeller ürettiğini açıkladı. Bu cihazla akıllı telefon piyasasındaki rekabet gücünü büyük ölçüde arttıracak gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri