PS4 Konsolları Fahiş Fiyatlarla Karaborsa Oldu

PS4'ün Demosu Kara Borsa Oldu
PS4’ün Demosu Kara Borsa Oldu

Oyunseverlerin büyük heyacanla bekledikleri Konami yapımı olan Silent Hill’in iptal edilmesi sonucu, benzerine azca rastlanan bir durumu da ortaya çıkardı. Oyunun demo sürümünü indirip kullananların PS4 konsolları fahiş fiyatlarla karaborsada satılmaya başlandı.

Konemi’nin Silent Hill içingerçekleştirmiş olduğu reklam ve tanıtım faaliyetleri kullananların yoğun ilgisini çekerek çok yüksek bir beklenti oluşturdu. PS Store’dan indirilebilir demosunun yayına sokulmasıyla bu beklenti doruk yapmış oldu ve binlerce oyunsever demoyu indirip oynamaya başladı. Arkasından Konami tarafınca meydana getirilen açıklamaysa tam bir hayal kırıklığı oldu. Firma 29 Nisan’dan itibaren PS Store’da paylaşılan demoyu geri çekeceklerini ve oyunun iptal edildiğini bildirdi. O andan itibaren ise Silent Hill demosu yüklü PS4 konsollar aniden fiyat katladı.

Daha Fazlası


1 58

Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro liderliğinde kurulan bir ekipleyürütülen projenin sebep gösterilmeden iptal sonucu alması çok geniş yankı bulsa da, birtakım konsol sahipleri bunu fırsata çevirmekten geri durmadılar.

Çoğu e-ticaret sitesinde Silent Hill demo yüklü PS4’lere dudak uçuklatan fiyatlar istenilmeye başlandı. Konsollarında Silent Hill demosu yüklü Playstation 4 sahipleri yaklaşık 1000 dolardan biçtikleri fiyatlarla cihazlarını satışa sundular.

Bir oyun demosu için onca para verilmeye kıymet mi diye düşünmeyin. Bu vaziyet aslına gore ilk kez yaşanmıyor. Flappy Bird oyunu da mobil platformda yayınlanmak için hazırlanırken, bir müddet sonra yayıncısı tarafınca marketten kaldırılınca aynı vaziyet Flappy Bird yüklü telefonlarda da yaşandı. Değerinin kat kat üzerinde bir satış rakamına ulaşan mobil telefonlardan sahipleri fazlaca büyük gelir elde ettiler.

Şayet siz de daha öncesinde Silent Hill oyununun demosunu indirdiyseniz kütüphanenizde bu oyunun demosuna tekrar ulaşarak yine indirebilirsiniz Kimbilir bir ihtimal siz de altın yumurtlayan bir tavuk sahibisiniz ve haberiniz yok.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri