Meizu MX4 Telefonun Özellikleri ve İncelemesi

Meizu MX4 Telefonun Özellikleri
Meizu MX4 Telefonun Özellikleri

Çinli firmalar tarafından üretilen akıllı telefonların kullanıcılar tarafından önyargıyla karşılandığını belirtmek gerekir. Çin’de üretilen teknolojik ürünlerin ucuz ve kalitesiz olduğuyla ilgili yaygın bir kanı mevcut ve bu akıllı telefon piyasasını da kötü etkiliyor. Ancak Çinli firmalar son zamanlarda bu düşüncenin aksini kanıtlamaya başladılar. Huawei, OnePlus, Xiaomi gibi Çinli üreticilerin piyasaya sürdükleri telefonlar oldukça yaygın bir kitleye ulaşıyor. Meizu tarafından üretilen MX4’ün de bu önyargıları yıkmaya aday olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye pazarına 999 TL gibi bir fiyatla giriş yapan MX4 oldukça iddialı bir telefon gibi görünüyor. Çinli firma tarafından üretilen bu cihazın Iphone 6’ya olan benzerliğiyle Apple kullanıcı kitlesinde de rağbet göreceği tahmin edilmekte.

Meizu MX4 Telefonun Özellikleri

Cihazın ekran çözünürlüğünün oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Meizu MX4, 5,36 inç ekrana ve 1152 x 1920 ölçülerinde piksel çözünürlüğüne sahip. Tüm bunlarla birlikte 5:3 görüntü olanağıyla diğer cihazlarda alışılan görselliğin dışına çıkıyor. Bununla birlikte 1080p full HD ekran desteğine sahip olması bu cihazı görsellik bakımından oldukça cazip kılıyor. Akıllı telefonların görsellik açısından en büyük problemlerinden biri, birçoğunun ışık yansıması durumunda zorlukla görüntülenebilmesi. Fakat Meizu MX4’te böyle bir problem söz konusu değil. Cihazın keskinlik ve parlaklığı kaliteli bir görüntü yaratmakla birlikte parlak ışık altında iyi bir görüntüleme olanağı sağlıyor.

Meizu MX4

Ancak bu cihazı kullanırken güneş gözlüğüyle görüntülemek biraz zor. Güneş gözlüğü takarak kullananların ekranda hiçbir şey göremediklerini belirtmek gerekir, dolayısıyla özellikle yaz aylarında kullanmadan önce gözlüğü çıkarmanız gerek. Cihazın kenarlarını saran çerçevelerin epey ince olması da bir dezavantaj teşkil ediyor. Bu durum telefonun elde rahat tutulmasına imkân sunsa da avuç içinde kontrol etmeyi zorlaştırabiliyor. Ancak en büyük dezavantaj parmakların ekranın kenarlarına temas edince komutların algılanmasında sorunlar yaşanması. Bu cihazı kullanırken avucunuzda çok sıkmamanız arayüzde beklenmeyen yerlere gitmemeniz açısından faydalı olacaktır.

Telefonun kamerası da oldukça yüksek bir görüntü kalitesine sahip. Sony teknolojisiyle üretilen arka kamera 20.7 ölçülerinde. Kamera, bu cihazı birçok akıllı telefona göre cazip kılan özelliklerden biri. Bununla birlikte ISO ayarlarının pek uygun olmadığını belirtmek gerek. Ortamdaki ışık şiddeti azaldığında görüntüde netliğin azalması ve dezenformasyonlar söz konusu olabiliyor. Meizu MX4 ile doğru ışık şiddetinde harika fotoğraflar yakalamak mümkün.

Daha Fazlası


1 19

Meizu MX4 İnceleme Videosu

Meizu MX4 Telefonun Fiyatı

Türkiye Satış Fiyatı:999 Tl

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri