LG G4 Hakkında Merak Edilenler

LG G4 Hakkında Merak Edilenler
LG G4 Hakkında Merak Edilenler

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi, önde gelen teknoloji kuruluşlarının amiral gemisi niteliğindeki akıllı telefonlarını tanıttığı bir etkinlik oldu. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinden sonra HTC One M9’un da tanıtılması gözleri LG’ye çevirdi. Cep telefonu alanında en köklü firmalardan biri olan LG, bugünlerde yeni android işlemcili yeni telefonu LG G4’ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tanıtımı henüz resmi olarak yapılmamış olsa bile telefonun sahip olacağı özellikler son günlerde kesinleşti.

Daha Fazlası


1 26

LG G4 Özellikleri

Telefonun işlemcisi ve depolama kapasitesi göze çarpan avantajlar arasında. Cihazın 23 GB’ı kullanılabilir 32 GB dâhili hafızası mevcut. Bu kapasitenin oldukça cazip bir görünüm yarattığını belirtmek gerekir. Bununla birlikte telefon Android 5.1 Lollipop işlemcisiyle çalışıyor. 3 GB RAM’e sahip olan bu cihazın ekran büyüklüğü ise 5.5 inç boyutlarında. Özellikle ekran çözünürlüğünün LG’nin önceki modellerinden daha iyi olduğunu belirtmek gerekir. QHD ekrana sahip olan bu modelde özellikle kamerada çeşitli iyileştirmelere gidildiği göze çarpmakta.

LG-G4-resimleri

Cihazın arka kamerası 16 megapiksel boyutlarında. Bu kamerayla oldukça kaliteli görüntüler yakalamak mümkün. Cihazın ekran çözünürlüğünün de geniş olduğunu düşününce, telefonla fotoğraf çekmeyi sevenler için oldukça cazip olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte ön kısımdaki kamera da 8 megapiksel boyutlarında. Özellikle selfie çekmeyi sevenler için yüksek çözünürlüklü bir görsellik olanağı sağlayan ön kameranın G4’ü rakiplerinin arasından ön plana çıkardığını belirtmek gerekir. Bu kamerayla Skype gibi videolu mesajlaşma programlarında görüntülü konuşma yapmak da mümkün.

LG bu telefonda Snapdragon 810 yerine 808’i tercih etmiş gibi görünüyor. Bu sistem 1080p ekran çözünürlüğüne sahip G4 için oldukça kullanışlı ancak buradan yola çıkarak G4’ün LG’nin amiral gemisi olmayacağını söyleyebiliriz. LG, Flex 2 modelinde daha gelişmiş bir sistem olan Snapdragon 810’u kullanmış. G4, orta-üst segmentte kaliteli bir telefon üretme amacıyla tasarlanmış. 28 Nisan’da resmi olarak tanıtılacak bu ürünün özelliklerine göre uygun bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor. G4, gerek sistem donanımları gerekse ekran çözünürlüğü bakımından oldukça avantajlı bir cihaz olacağa benziyor. İşletim sisteminin oldukça yüksek performansla çalışma sağladığını da belirtmek gerekir.

LG G4 Fiyatı

Tahmini LG 4 Satış Fiyatı:2500 Tl

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri