LG G3 Beat Özellikleri

Köklü teknoloji firmalarından biri olan LG, son zamanlarda android işlemcili telefonlarla da adından söz ettiriyor. Gerek gelişmiş özellikleriyle gerekse uygun fiyatlarıyla birçok kişi tarafından tercih edilen bu telefonlara bir yenisi daha ekleniyor. Firma geçtiğimiz günlerde yeni tasarımı LG G3 Beat’i kamuoyuna tanıttı. LG G3 Beat, önceki modele göre daha küçük ölçülere ve portatif bir görünüşe sahip. Ancak yine de “mini” serisine girecek bir cihaz olduğu söylenemez.

LG G3 Beat Fiyatı

Daha Fazlası


1 26

Türkiye’de 999 TL gibi bir fiyatla satışa sunulan bu telefon gerek tasarımı gerekse kullanımıyla oldukça uygun bir fiyata sahip.

Telefon kolay kullanılabilir tasarımıyla dikkat çekiyor. 5.5 inç ölçüsündeki ekranı tek elle kullanmanın kolay olması ciddi bir avantaj yaratıyor. Sadece başparmakla ekranın büyük kısmına erişmek mümkün. Bununla birlikte cihazın çerçevesi oldukça dar bu durumda dar bir yüzey alanı yaratıyor. Ayrıca ağırlık olarak da önceki modelden 15 gram daha hafif olduğunu belirtmek gerekir. LG G3 beat, plastikten yapılmış bir telefon ve bu özelliği ağırlığın gövdeye homojen bir biçimde dağılmasını sağlıyor. Dolayısıyla cepte veya çantada taşırken fazla ağırlık hissi yaratmıyor.

Ancak ekran çözünürlüğünün önceki modele göre daha düşük olduğunu da belirtmek gerekir. LG G3 2560 x 1440 megapiksel ekran çözünürlüğüne sahipken G3 Beat ekranı 1280 x 720 megapiksel. Bunu telefonun pratik bir kullanıma uygun olarak üretilmesine bağlayabiliriz.

LG G3 Beat’in kamera özellikleri açısından da önceki modelin gerisinde olduğunu belirtmek gerekir. LG G3, 13 megapiksellik bir kamera ölçüsüne sahipken G3 Beat’te bu ölçü 8 megapiksele kadar düşüyor. LED flaş ile desteklenen bu arka kamerayla düşük megapiksel ölçüsüne rağmen uygun ışıkta güzel fotoğraflar yakalamak mümkün. Özellikle lazer otomatik odak sistemiyle görüntü yakalarken oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Bununla birlikte G3 Beat ile FullHD çekimler yapmak dâhi mümkündür.

Önce ise 1.3 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Bunun yüksek çözünürlüklü selfie çekmeyi zorlaştırdığını söylemek gerekir. Ancak yüz ayarı sayesinde yüzünüzdeki sivilceleri yok edebilmeniz ve göz parlaklığını ayarlayarak güzel bir fotoğraf yakalamanız mümkün.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri