Huawei Watch Akıllı Saatin Özellikleri

Huawei Watch'ın Akıllı SaatiApple Watch’un tanıtılmasından ve piyasaya sürülmesinden sonra diğer mobil teknoloji devleri de akıllı saatlerini duyurmaya başladılar. Mobil Dünya Kongresi 2015’te birçok firmayla birlikte Çinli teknoloji devi Huawei de akıllı saati Huawei Watch’u duyurdu. Mobil dünyasında son zamanlarda yaptığı atılımlarla yükselen bir isim olarak bilinen Huawei, ürettiği akıllı saat ile geniş bir kitleye hitap edecek gibi görünüyor. Huawei, akıllı telefon ve tablet piyasasında diğer firmaların yakaladığı başarıyı yakalayamamıştı. Kullanıcılar tarafından beğeni gören, kaliteli ürünler üretse de ürettiği cihazlar Apple, Samsung gibi firmaların ürünleriyle rekabet edebilecek boyutta değildir. Ancak akıllı saat alanında Apple ile rekabet edebilecek gibi görünüyor.

Huawei Watch’ın Akıllı Saatin Fiyatı

Saatin piyasaya çıkacağı tarih henüz belli değil. Ancak cihazın özellikleri biliniyor ve fiyatının 500 TL’yi bulması bekleniyor. Bununla birlikte Çinli teknoloji devi, ürettiği cihazları uygun fiyatla sunarak beğeni kazanan bir firma. Bu bakımdan Huawei Watch’ın diğer akıllı saatlere göre daha makul bir fiyatla satışa sunulacağını tahmin etmek mümkün.

Daha Fazlası


1 182

Saatin kaliteli dış tasarımı ilgi çekiyor. Siyah ve parlak altın renklerinde satışa sunulacak olan bu saatin kordonları, kullanıcının isteğine göre deri veya paslanmaz çelik olarak seçilebilmekte. Bununla birlikte diğer akıllı saatlerde fiziksel tuş saat 3 kısmında bulunuyor. Ancak Huawei Watch’da bu tuş saat 2’de yer almakta ve bunun bir kullanım rahatlığı yarattığını söylemek gerekir.

Huawei Watch’ın Akıllı Saatin Özellikleri

Saatin boyut bakımından dezavantajlı olduğunu belirtmek gerekir. 11.3 mm kalınlığa sahip olan bu saat, taşıma ve kullanma bakımından dezavantaj olabilir. Ancak donanımı düşünüldüğünde bu kalınlığın normal olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle paslanmaz çelik kasası ve safir kristal ön tasarımıyla mükemmel bir görüntüye sahip olduğu söylenebilir. Huawei, kullanıcılarına ürünlerini uygun fiyatlarla sunabilmek için metal yerine plastik tasarımı tercih ediyordu ancak akıllı saat için tam tersi bir tercih yaparak metal bir tasarım seçtiğini gözlemlemek mümkün.

Cihazın 4GB dâhili depolama alanı bulunuyor. Bununla birlikte Qualcomm Snapdragon 400 işlemci ve 512 Megabayt Ram mevcut. Saatte ayrıca Bluetooth 4.1 bağlantısı bulunmakta, bununla diğer cihazlara bağlanmak oldukça kolay. Cihazda yer alan 300 mAh ölçüsündeki bataryanın tek şarjda 2 güne kadar kullanım ömrüne sahip olduğunu belirtmek gerekir. Huawei Watch, yeni yeni belirlenmekte olan akıllı saat piyasasına damgasını vuracak gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri