Huawei P8 Özellikleri ve İncelemesi

Huawei P8 Özellikleri ve İncelemesi2015 yılı birçok firma açısından oldukça önemli. Samsung, Apple gibi firmalar bu yıl amiral gemilerini piyasaya sürmeye başladılar. Çinli teknoloji devi Huawei de bu furyadan geri kalmadı. Huawei tarafından üretilen telefonlar özellikle fiyat olarak uygun olmaları sebebiyle tercih edilmekteler. Ancak firmanın diğer akıllı telefon üreticileriyle aynı rekabet gücüne sahip olmadığını söyleyebiliriz. Huawei P8 bu durumu değiştirecek gibi görünüyor.

Akıllı telefon pazarında önemli bir yerde bulunan Huawei, yeni modellerinde kullanıcıya oldukça yüksek kalite sunmakta. Görücüye çıkardığı son cihaz olan P8 Max’in diğer telefon modellerine göre daha büyük olduğunu gözlemlemek mümkün. Huawei tarafından üretilen akıllı telefonların en bilindik özelliklerinden biri küçük boyutlu olmalarıydı ancak bu modelle firmanın geleneğinin değiştiğini söylemek mümkün. Firmanın CEO’su Richard Yu, geçtiğimiz günlerde P8’i Londra’daki bir etkinlikte tanıttı.

Huawei P8 Özellikleri

Telefonun ekran çözünürlüğü dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğüne sahip olan telefonun ekranı 5.2 inç büyüklüğünde. Bununla birlikte 6.4 ölçüsünde inceliğe ve metal çerveçeye sahip. Huawei P8, selfie çekmeyi seven kullanıcıya da hitap edecek özellikte bir cihaz. Cihazın arka kısmında 13 megapiksellik parazit ve beyaz dengesini mükemmel biçimde ayarlayabilen bir kamera mevcut.

Daha Fazlası


1 19

Bununla birlikte optik görüntü sabitleme gibi özelliklere sahip olduğu için düşük ışıkta da kaliteli fotoğraflar yakalayabiliyor. Kamerayı kullanmanın da oldukça kolay olduğunu belirtmek gerek, bunun için ekrana çift tıklamak yeterli. Kamera uygulaması aynı zamanda fotoğrafları kırpma imkânı da sağlıyor. Bu bakımdan herhangi bir fotoğraf editörüne gerek kalmadan fotoğraf düzenleme imkânı mevcut.

Telefon Android 5.0 Lollipop ve EMUI 3.1 kullanıcı arayüzüne sahip. Telefonun ağırlık bakımından dezavantaj yarattığını söyleyebiliriz. 144 gram ağırlığında olan bu telefon Huawei kullanıcılarını şaşırtacak boyutta. Bununla birlikte telefondat tane 2.2 GHz frekans hızına sahip Cortex A53 ve aynı sayıda I.5GHz hızına sahip A53 olmak üzere toplam 8 çekirdekli HiSilicon ve 930 yonga seti bulunmakta. Huawei P8, Huawei kullanıcılarını şaşırtacak bir tasarıma sahip olsa da firmanın bu cihazla akıllı telefon pazarında daha önemli bir yer edineceği tahmin ediliyor.

Huawei P8 Tanıtım Videosu

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri