Huawei Ascend Mate 7 Özellikleri ve İncelemesi

Çinli teknoloji devi Huawei, akıllı telefon piyasasındaki yerini arttıracak gibi görünüyor. 6 inç ekrana sahip akıllı telefonların rağbet gördüğünü fark etmiş olacak ki, bu modaya uydu ve Ascend Mate 7’yi piyasaya sürdü. Oldukça şık bir görünüme sahip olan Ascent Mate 7, alimünyum kasası ile göze çarpıyor. 0.78 cm’lik bir ekrana sahip olan bu cihazın gerek şık tasarımıyla gerekse donanımsal özellikleriyle oldukça cazip olduğunu belirtmek gerek.Ancak telefonun kavrama ve taşıma bakımından biraz dezavantajlı olduğunu söylenebilir.

Cihazı rahat kulanabilmek için iki elle birlikte kullanmak gerekir. Bununla birlikte çizilmelere karşı üstün korumalı bir ekrana sahip. Huawei kullanıcıları cihazların ekranlarının çabuk çizildiğinden şikâyetçiydi, firma yeni geliştirmesini bu şikâyetleri dikkate alarak yapmış olacak ki, Ascend Mate 7’yi herhangi bir koruyucu aksesuar olmadan rahatlıkla kullanmak mümkün oluyor. Ancak ne yazık ki kasanın aynı dirence sahip olduğunu söylemek oldukça zor.

Daha Fazlası


1 26

Huawei Ascend Mate 7 Özellikleri

Cihazın görsellik açısından da oldukça doyurucu olduğunu belirtmek gerek. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğüne sahip olan bu Ascend Mate 7 ile Full HD kalitesindeki videoları görüntülemek dâhi mümkün. 8 çekirdekli bir cihaz olan Ascend Mate 7 1,8 ve 1,3 GHz hızıyla çalışan işletim sisteminin Ascend Mate 7, bu işletim hızını grafik performansında da gösteriyor. Bununla birlikte cihazın kamera çözünürlüğü açısından da oldukça gelişmiş olduğunu belirtmekte fayda var. 13 megapiksellik arka kamerası 4128 x 3096 ölçülerine kadar fotoğraf ve Full HD video çekebiliyor.

Ön tarafta bulunan 5 megapiksellik kamera da selfie çekmek ve videolu arama yapmak için oldukça uygun. 1920×1080 piksel (Full HD) çözünürlüğüne ulaşan ve ön tarafın %83’ünü kaplayan bir IPS ekranına sahip. Ürünün en büyük özelliği sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olması. HiSilicon üreticisinin Kirin 925 işlemcisini kullanan Huawei, esasında dört adet Cortex A15 ve dört adet Cortex A7 çekirdek ile 1.8 ve 1.3 GHz sistem frekansı ile çalışıyor.
Huawei Ascende Mate 7, aynı zamanda kaliteli bir güvenlik donanımına sahip. Arka kameranın alt tarafında bir parmak izi sensoru mevcut. Bu sensor ile cihaz sadece sahibinin erişimine açık olarak ayarlanabilir. Bu güvenlik sadece cihazın erişiminde değil, birtakım uygulamaların açılabilirliğinde de etkinleştirilebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri