Uygun Telefon Arayanlara GSmart Akta A4

Uygun Telefon Arayanlara GSmart Akta A4
Uygun Telefon Arayanlara GSmart Akta A4

Eğer sade ve düşük bütçeli cihazları tercih ediyorsanız GSmart Akta A4 tam size göre. Android işlemcili bir telefon olan Akta A4, gerek dış görünüm gerekse donanım olarak oldukça doyurucu olmakla birlikte uygun fiyatlardan satışa sunuluyor.

Daha Fazlası


1 158

GSmart Akta A4 Telefonun Özellikleri

Akta A4 çift sim kartlı olmasıyla dikkat çekiyor. Arka kapak çıkarılabiliyor ve SIM kart haznesi bataryanın altında yer alıyor. Telefonun ağırlık bakımından biraz dezavantajlı olduğunu söylemek mümkün. 9.6 mm kalınlıkla birlikte 158 gram ağırlığında olan bu cihazı kavramak ve cepte taşımak biraz zahmetli olabilir. Kulaklık girişi üst kısımda olmakla birlikte, ses butonları solda, güç tuşu ise sağda yer alıyor.

Telefonun kamera bakımından fiyatına göre iyi bir kaliteye sahip olduğunu söylemek gerekir. Cihazın ön ve arka kısmında kamera mevcut. Bununla birlikte arka taraftaki kamera LED flaş ile desteklenmiş durumda. Arka yüzeydeki kamera 13 MP çözünürlüğüne sahip. Bu çözünürlükle uygun ışıkta güzel kareler yakalamak mümkün. Bununla birlikte cihazın ön kısmında selfie çeken kullanıcıları memnun edecek 5 MP ölçüsünde bir kamera bulunuyor.

Android 4.4.2 işletim sistemiyle çalışan bu cep telefonu sekiz çekirdekli işlemciye sahip. İşletim sisteminin Mediatek olması telefonun uygun bir fiyata sahip olmasının nedenleri arasında yer alıyor. 1,4 GHz hızında çalışan bu telefon 1 GB Ram ve 8 GM dâhili hafızaya sahip. Telefonun sahip olduğu hafıza microSD kartlarla 32 GB’a kadar arttırılabiliyor. Ortalama bir akıllı telefona göre oldukça cazip özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün.

Akta A4’ün bir diğer dezavantajı da pil ömrünün kısa olması. Cihazda 1800 mAh seviyesinde bir batarya mevcut. 5 saat 44 dakikalık pil ömrüyle diğer akıllı telefonlardan geri kaldığını söylemek mümkün. Telefonun çözünürlüğü de 540 x 960 piksel seviyesinde, ancak fiyatını düşününce bu ölçülerin makul olduğunu söyleyebiliriz.

Mali 450MP4 grafik donanımıyla grafik bakımından kullanılabilir olduğunu söylemek gerek. Özellikle android oyunlarını oynarken bu grafik ölçüleriyle yüksek performans sağlanabilir. Akta A4, 699 TL gibi bir fiyatla satışa sunuluyor ve sahip olduğu özelliklerin bu fiyat için uygun olduğunu söylemek gerekir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri