Fujitsu Stylistic Q550 Özellikleri ve İncelemesi

Fujitsu Stylistic Q550
Fujitsu Stylistic Q550

Teknolojiye hâkim olmanın iş yaşamı bakımından önemli olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle son yıllarda tablet kullanımının iş hayatında önemli bir yere sahip olduğu görülebilir. Ancak kişisel kullanım amacıyla üretilen tabletleri bu mecrada kullanmak biraz dezavantajlıdır. Fujitsu tarafından üretilen Stylistic Q550, iş yaşamı baz alınarak üretilmiş, gerek tasarımı gerekse donanımsal özellikleriyle yüksek kaliteye sahip bir cihaz.
Öncelikle Stylistic Q550’nin bir tabletten çok tablet-bilgisayar olduğunu belirtmek gerekir. Hatta cihazın yazılım olarak bir tablet değil, dizüstü bilgisayara yakın bir çizgide olduğunu söyleyebiliriz. Dokunmatik cihazlarda pek tercih edilmeyen bir yazılım olan Windows 7 ile çalışması cihazın daha çok bir bilgisayar olarak kullanılmasını sağlıyor. Bu bakımdan Stylistic Q500’nin bir tablet değil, taşınabilir bir bilgisayar olarak algılanması faydalı olacaktır.

Fujitsu Stylistic Q550 tablet
İş dünyasının ihtiyaçlarına göre üretilen bu üründe gelişmiş veri koruması göze çarpıyor. Cihazda bir parmak izi okuyucusu mevcut ve verilere sadece cihazın sahibi ulaşabilir. İş yaşamında oldukça önemli bir unsur olan güvenliğin düşünülmüş olması cihazı avantajlı kılıyor. Ancak güvenlik donanımı sadece parmak izi okuyucusundan ibaret değil. Cihazda ayrıca bir akıllı kart okuyucu mevcut.

Bu uygulama uydu bağlantısına sahip ve cihaza ancak elinde kartı olan personel erişebiliyor. Bununla birlikte bir yazılım yükleyerek yüz koruma özelliğini etkinleştirmek de mümkün. Her bakımdan tabletin sahibi dışındaki kişilerin işletim sistemine giriş yapamayacakları şekilde donatıldığını söyleyebiliriz.

Fujitsu Stylistic Q550 Özellikleri

Q550, çoklu dokunmatik teknolojisine sahip. Bu özellikle sunum gibi etkinliklerde kolaylık sağlıyor ve cihazdaki verileri iki parmakla büyütmek mümkün oluyor. Cihaz 770 gram ağırlığında olmakla birlikte, tasarımı sayesinde kolay taşınabilir bir ürün olduğunu söylemek gerekir. Tüm bunlarla birlikte depolama kapasitesi de oldukça yüksek.

Daha Fazlası


1 19

Cihazda 2 GB bellek ile birlikte 62 GB’a kadar arttırılabilen bir hafıza mevcut. USB girişi de mevcut olan bu cihazla portatif mobil modemlerle internet erişimi sağlamak mümkün. Özellikle Vınn, Vodem gibi adaptörlerle SIM kart üzerinden 3g şebekesine kolaylıkla bağlanabilirsiniz. USB adaptör girişinin dosya kapasitesini arttırmak bakımından da oldukça avantajlı olduğunu belirtmekte fayda var. Q550, her bakımdan iş dünyası için uygun bir cihaz.

Fujitsu Stylistic Q550 İncelemesi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri