Acer ICONA W510, taşınabilir bilgisayar

Acer tarafınca geçtiğimiz günlerde yayımlanan ICONA W510, taşınabilir bir bilgisayar kullanmak isteyenler için çok müsait. Windows 8 işlemcili bu ürün, hem tablet bununla birlikte Netbook olarak kullanılabilir olmasıyla alaka çekiyor. Gerek dış tasarımıyla gerekse teknik detaylarıyla çok cazip bir ürün olduğun söylemek olası. Rakiplerinden taşınabilir bir bilgisayar niteliğine haiz olmasıyla ayrılan bu ürün, özelikle Windows işlemcili tabletleri yeğleyen kullanıcılar tarafınca rağbet görecek şeklinde görünüyor.

Acer  ICONA W510 Özellikleri

ICONIA W50’da Atom işlemci mevcut. 32 bit işletim sistemine müsait olarak çalışan bu aygıt 2GB belleği adresleme kapasitesine haiz. 10.1 inç büyüklüğündeki ekranıyla tatminkar bir görsel edinim yaşatacağını söylemek olası. 1366 x 768 ölçülerindeki çözünürlüğüyle internet sayfalarını kolaylıkla görüntüleyebilir, video, fotoğraf şeklinde görselleri görüntüleyebilir hatta film izlerken ve oyun rollendirirken memnun kalacağınız bir görsel edinim yaşayabilirsiniz. Ancak bu çözünürlüğün FullHD görseller için müsait olmadığını da belirtmek icap eder.

Daha Fazlası


1 182

10.1 inç büyüklüğündeki monitör, IPS tipinde panelle yapılandırılmış. Çözünürlüğü oldukça müsait olsa da, yüksek çözünürlüğünde olan görselleri görüntülerken güçlük yaşanacağı söylenebilir. Bilhassa 3 boyutlu oyunlarda ve 1080p çözünürlüğündeki videolarda takılmalar, donmalar ve senkronizasyon bozukluklarına rastlamak olası.

acer bilgisayarlari
acer bilgisayarlari

Acer IKONIA W510’un batarya ömrü de çok yüksek. Cihaz tablet olarak kullanıldığında tek şarjla 6 saat süresince çalışabiliyor. Bununla beraber tabletle ayrıca verilen bir QWERTY klavye mevcut ve bu klavyeyle beraber emek harcama süresi iki kat arttırılarak 12 saatlik bir performans sağlamak olası. Bunun nedeni klavyenin içerisinde dâhili bir bataryanın yer alması.

Ancak cihazın depolama kapasitesi açısından dezavantajlı bulunduğunu da belirtmek icap eder. Tablette 32 GBlık bir dâhili alan mevcut, bilhassa programların kapladığı yeri düşününce bu alanın kifayetsiz olduğu söylenebilir. Ancak depolama kapasitesini MicroSD desteği ile arttırmak da olası. Sadece tablet olarak 400 gramlık bir ağırlığa haiz olan bu aygıt, klavyeyle beraber 1.2 kilogram ağırlığa ulaşabiliyor.

Bu ölçülerin Acer IKONIA W510 şeklinde gelişmiş donanımlara haiz bir tablet için düzgüsel bulunduğunu belirtmek icap eder. Multimedya açısından çok varlıklı bir aygıt olan ICONIA W510, 8 megapiksellik arka kamerasıyla müsait ışıkta kaliteli sahneler soruşturma olanağı da sunmakta.

Acerd  ICONA W510 İncelemesi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri