L’Oréal Türkiye Brandstorm 2015 Sonuçları Açıklandı

L’Oréal Türkiye Brandstorm 2015  Sonuçları Açıklandı
L’Oréal Türkiye Brandstorm 2015 Sonuçları Açıklandı

L’Oréal Türkiye’nin pazarlama alanında kariyer hedefleyen üniversite öğrencilerinin, yenilikçi fikirlerini ürüne dönüştürmek amacıyla düzenlediği L’Oréal Brandstorm 2015 yarışmasının sonuçları belli oldu.

Daha Fazlası


1 127

Öğrencilerin İlgisi Dijital Pazarlamada

L’Oréal’in 1992’den bu yana üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği pazarlama ve girişimcilik yarışması L’Oréal Brandstorm 2015’in elemeleri 15 Nisan Çarşamba günü L’Oréal Türkiye Ümraniye Ofisi’nde gerçekleşti.
Brandstorm için sistem üzerinden başvurusunu yapan ekiplere, vaka çalışması gönderildi. Vaka üzerinde çalışan öğrenciler bu süreçte reklam ajanslarının yanı sıra L’Oréal’in İnsan Kaynakları ve marka yöneticilerinden de destek alarak gerçek iş yaşamındakine çok benzer bir proje üretme tecrübesi yaşadılar. 1,5 aylık hazırlık sürecinin ardından çalışmalarını L’Oréal Türkiye yetkililerine sunan öğrenciler bu sene özellikle dijital pazarlama konusuna odaklandılar.

6 Üniversiteden 306 Öğrenci 102 Ekip ile Başvuruda Bulundu

Bu yıl önde gelen 6 üniversiteden 306 öğrenci 102 ekip ile başvuruda bulundu. Yapılan sunumlar neticesinde Boğaziçi Üniversitesi ‘Innovative Beauty’ ve ‘BYK’ ekipleri ve Bilkent Üniversitesi ekibi ‘Business Class’ projeleri ile finale kalmaya hak kazandı. Finallerde çalışmalarını sunan ekiplerden ‘BYK’ birinci, ‘Business Class’ ikinci ve ‘Innovative Beauty’de üçüncü sırayı aldı.
Son yıllarda ilk 5’te yer alan Türkiye’nin Hedefi Birincilik
Birinci olan, Kutay Erkan, Ilgın Kaya, Ipek Altan’dan oluşan Boğaziçi Üniversitesi ‘BYK’ ekibi Haziran ayında Paris’te gerçekleşecek uluslararası finalde yarışarak Türkiye’yi temsil edecek. Paris’teki finalde birinci oldukları takdirde istedikleri bir ülkeye seyahat için kullanabilecekleri 10,000 Euro’luk büyük ödüle hak kazanacaklar.

L’Oréal Türkiye Hakkında

Dünyanın 1 numaralı güzellik şirketi L’Oréal Grubu bünyesinde 1980’li yıllardan bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren L’Oréal Türkiye, kadın ve erkeklerin tüm güzellik ihtiyaçlarını karşılayan ürünler sunuyor. L’Oréal’in küresel büyüme için belirlediği ‘bir milyar yeni müşteri’ hedefine en çok katkıyı sağlayan ülkeler arasında yer alan ve kendi bölgesi olan Doğu Avrupa’da stratejik bir konuma sahip L’Oréal Türkiye, faaliyet alanlarında pazarın genel büyümesinin üzerinde bir performans gösteriyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘Herkes için güzellik’ misyonunu sahiplenen L’Oréal Türkiye, globaldeki asırlık bilgi ve deneyimini “Tüketici Ürünleri”, “Lüks Ürünler”, “Profesyonel Ürünler” ve “Aktif Kozmetik” bölümleri ile tek bir çatı altında sunuyor. Türkiye’de bulunan 22 markası ve 1 fabrikasıyla yerel markalara da yatırım yaparak sektöre ve ekonomiye daha fazla değer katıyor. L’Oréal Türkiye tutku, yenilikçilik, girişimcilik, açık fikirlilik, mükemmeliyet arayışı ve sorumluluk bilincinden oluşan değerleri ve güçlü etik prensipler üzerine kurulu yapısıyla Türkiye’de de herkes için güzellik demeye devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri