General Mobile Discovery Air Özellikleri

General Mobile Discovery Air Özellikleri
General Mobile Discovery Air

General Mobile Discovery Air

General Mobile, akıllı telefon ürünlerine bir yenisini daha yükledi. Son zamanlarda ürettiği Discovery Air, General Mobile kalitesini üst sıralara taşıyor. Gerek dış tasarım gerekse donanım olarak oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan bu telefon Gorilla Glass 3 teknolojisiyle oldukça sağlam ve dayanıklı bir ürün olarak tasarlanmış. Bununla birlikte inceliği ve hafifliğiyle taşıması ve kullanılmasının oldukça kolay bir ürün olduğunu da söyleyebiliriz. Sadece 98 gr ağırlığa sahip olan bu ürünün çantada ve cepte kolaylıkla taşınabilecek bir cihaz olduğunu söylemek gerekir.

Daha Fazlası


1 182

 
Cihazın dış tasarımı kadar ekran çözünürlüğü de oldukça yüksek. 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip olan ekranın boyutu bakımından rakiplerinden geri kaldığı düşünülüyor. Ancak 4.8 inç ekranda oldukça yüksek bir görüntü kalitesine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu da görselleri kaliteli bir şekilde görüntülemek için yeterli. Ekrandaki kullanım da oldukça avantajlı. Fiziksel tuşların varlığı ekranda yer işgal edilmesini önlüyor. Bununla birlikte ön taraftaki 5 megapiksellik kamerayla özellikle selfie çekmeyi seven kullanıcılar için avantajlı bir ürün olduğunu belirtmek gerekir.

 

Cihazda yer alan sensörler kamera kalitesini arttırıcı nitelikte. 8 megapiksellik arka kamera ise LED flaş ile destekleniyor. Cihazın en büyük dezavantajı hafıza kapasitesinin düşük olması. Discovery Air’in diğer birçok akıllı telefon gibi 16 GB hafızası mevcut ancak bu hafızası MicroSD kartlar ile veya başka yollardan arttırmak mümkün değil.

 

Özellikle dosyaları sık sık silme gerekliliğinin olması büyük bir dezavantaj oluşturuyor. Ancak cihazdan Dropbox, Google Drive gibi bulut sistemlerine ulaşmak mümkün. Böylece dosyalarınızı cihazda yer kaplamadan bulutta depolayabilir ve ihtiyaç duyduğunuz an indirebilirsiniz.

 

Discovery Air’in en büyük avantajlarından biri de pil ömrünün uzun olması. Bir şarjla yaklaşık 1,5 gün boyunca telefonu kullanmanız mümkün. Akıllı telefonların en büyük dezavantajlarından biri olan pil ömrünün bu cihazda yüksek olması onu daha çok cazip kılıyor. Bununla birlikte telefonun tasarım ağırlıklı bir ürün olduğu söylenebilir. Bu durum şık bir tasarımı tercih eden kullanıcılar için telefonu cazip kılsa da, depolama alanı ve teknik özelliklere önem veren kullanıcılar için dezavantaj oluşturuyor.

General Mobile Discovery Air İncelemesi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri