Casper Via V6 Tanıtımı ve İncelemesi

Casper Via V6 Tanıtımı ve İncelemesi
Casper Via V6 Tanıtımı ve İncelemesi

Casper Via V6 Özellikleri

Bilgisayar alanında yıllardır tercih edilen Casper, bugünlerde akıllı telefon pazarına da hızlı bir giriş yaptı. Casper’ın en önemli özelliği ürünlerini kullanıcıların taleplerine göre geliştirmesi. Casper tarafından çıkarılacak olan yeni ürün VIA V6’nın 2015 sonlarına doğru ülkemizde de kullanılmaya başlanacağı tahmin ediliyor. Kamera özellikleriyle ön plana çıkan VIA V6 5 inç ekran ve 13 MP arka kamerasıyla özellikle fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılara hitap edecek bir ürün olarak göze çarpıyor.

Daha Fazlası


1 182

VIA V6, 7 mm inceliğe ve 119 gr ağırlığa sahip. Corning Gorilla Glass 3 teknolojisiyle birçok akıllı telefona göre daha sağlam ve dayanıklı bir dış yüzeye sahip. Siyah rengiyle oldukça şık bir görünüme sahip olan bu cihazın dış tasarımı kadar donanımı da dikkat çekmekte. Bu ürün Casper’ın 4G teknolojisini destekleyen ilk ürünü olmasıyla önem kazanıyor. Cihaz 1,2 hız ve dört çekirdekli işlemci barındıran Snapdragon 410’dan güç alıyor. Belirtildiği üzere bu cihaz kamera özellikleriyle oldukça cezp edici bir tasarıma sahip. Cihaza yerleştirilen 5 adet lens sayesinde ışık sensörlere maksimum derecede iletiliyor. Bu özelliğin bilhassa selfie çekerken avantaj sağladığını söylemek gerek. Bununla birlikte telefonun selfie çekimlerinde bir yüz güzelliği uygulaması mevcut ve bununla ciltteki lekeleri gizleyip gözleri daha çok parlatmak mümkün.

Casper VIA V6’nın ön plana çıkan bir diğer özelliği de çözünürlük kalitesi. Birçok akıllı telefon kullanıcısı, cihazların web sayfalarını görüntülerken yeterli kaliteye sahip olmadığını düşünüyor. Özellikle fotoğraf ve video gibi görselleri görüntülerken piksel kalitesinin düşüklüğü dezavantaj yaratıyor. Ancak VIA V6 ile web sitelerini yüksek görüntü kalitesinde görüntülemek mümkün. Cihazda 1280 x 720 ölçülerinde IPS ekranı ve inç başına 295 ppi çözünürlüğü mevcut. Bununla birlikte 178 derece görüş açısıyla ekrana yandan bakıldığında düz görünüm sağlıyor. Bununla birlikte cihazın depolama özellikleri de oldukça avantajlı. VIA V6 16 GB dâhili depolama alanına sahip ve SD kartlarla bunu 64 GB’a kadar çıkarmak mümkün. Yıl sonunda 899 TL gibi bir rakamla Türkiye’de satışa sunulacak olan bu cihazın oldukça rağbet göreceği bekleniyor.

Casper Via V6 İncelemesi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri