Black Siyah Beyaz Fotoğraflar İçin Harika Bir Editör

Black Siyah  Beyaz Fotoğraflar İçin Harika Bir Editör
Black Siyah Beyaz Fotoğraflar İçin Harika Bir Editör
Daha Fazlası


1 307

Beyaz Fotoğraflar İçin Harika Bir Editör

Piksel oranı oldukça yüksek olan akıllı telefonların yaygınlaşması fotoğraf düzenlemeyi de daha kolay hâle getirdi. Eskinden bilgisayarlardaki fotoğraf editörleriyle uğraşmayı gerektiren efektleri bugün akıllı telefonlarda bir tuşla yapmak mümkün. Fotoğraflara renk ve vurgu efektleri veren Instagram gibi programlar oldukça yaygınlaştı. Bu özelliklere sahip birçok program piyasaya sürülse de çok azı piyasada ciddi anlamda tutunabiliyor. Çünkü böyle bir uygulamanın kullanıcıya farklı bir şey sunabilmesi gerekir. Black, belli bir nokta üzerine odaklanarak fotoğraf çekmeyi seven akıllı telefon kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı.

Black, birçok fotoğraf düzenleme uygulamasının aksine sadece siyah beyaz efektlerin eklenmesi için üretilmiş. Özellikle son zamanlardaki vintage modasının Black uygulamasını cazip kıldığını söylemek mümkün. Bu uygulamayla eski siyah-beyaz filmlerin etkisini dijital ortamda kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Black, oldukça kolay bir kullanışa sahip. Uygulama başladığı zaman ana ekran işlevi gören koleksiyon sekmesi açılıyor. Bu sekmedeki + butonuna tıklayarak bir veya birden fazla fotoğraf eklemek mümkün. Fotoğraf seçiminin ardından koleksiyon sekmesine dönülerek efekt verme işlemi yapılıyor. Bu uygulamada birçok farklı siyah-beyaz filtre seçeneği mevcut.

Kodak, Fujifilm gibi popüler üreticilere ait siyah beyaz filmlerin etkisini Black ile dijital ortama kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Düzenleme ekranının alt kısmındaki üçüncü buton solukluk, vinyet, kavis gibi ince ayarlar için yerleştirilmiş. Bu butona tıklayarak efekt verdiğiniz fotoğraftaki ince düzenlemeleri yapabilirsiniz. Uygulamada manuel ayarlar da mevcut ancak bunun için 4.29 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Black ile düzenlediğiniz fotoğrafları anında sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Koleksiyon ekranına geri döndüğünüzde paylaşmak istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayarak Facebook, Twitter, Google +, Instagram gibi sosyal mecralarda anında paylaşabilirsiniz. Aynı menüden fotoğraflarınızı e mail yoluyla başkalarına yollamanız da mümkün.

Black, sade ve şık tasarımıyla son zamanlarda tercih edilen bir fotoğraf editörü. Özellikle tek bir düzenlemeye odaklanmış olması onu diğer fotoğraf editörlerinden ayırıyor. Pratik arayüzü ve şık kullanımıyla etkileyici siyah beyaz fotoğraflar elde etmek isteyen mobil sahipleri için oldukça uygun. Black, özellikle Vintage modasına ilgi duyan akıllı telefon kullanıcıları tarafından tercih edilecek gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri