Avea In Touch 4 İncelemesi

Avea In Touch 4 İncelemesi
Avea In Touch 4 İncelemesi

Avea In Touch 4

Avea, müşterilerine sunduğu akıllı telefon kampanyalarıyla dikkat çeken bir operatör firmasıdır. Ancak kendi markasını taşıyan bir akıllı telefon da mevcut. InTouch serisinin ilk ürünü 2012 yılında piyasaya sürüldü. Ekonomik olması ve kampanyalı satışlara sahip olması sebebiyle müşteriler tarafından tercih edilen InTouch 2014 sonlarına doğru 4.ürünüyle müşterilerin karşısına çıktı. Avea InTouch 4’ün oldukça gelişmiş özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Daha Fazlası


1 19

Telefonun dış tasarım bakımından önceki modellerden farklı olduğu göze çarpıyor. Diğer modeller gibi ince bir tasarıma sahip değil ancak kolay kavranabilir ve taşınabilir bir ürün olduğunu belirtmek gerek. Bununla birlikte 130 gram ağırlığıyla oldukça kolay taşınabilir bir ölçüde olduğu söylenebilir. Siyah renkte piyasaya sürülen bu ürün, fırçalanmış metal görünümündeki plastik yüzeyiyle oldukça şık bir görünüşe sahip. Bununla birlikte Carbon Siyah, Titanium Gri ve Gold olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle satışa sunuluyor. 619 TL gibi düşük bir fiyata elde edilebilecek olan bu ürün daha pahalı bir telefon izlenimi vermekte.

InTouch’ın sadece tasarım değil performans bakımından da 1000 TL’nin üzerindeki cihazlarla eşit olduğunu belirtmek gerekir. Cihazın 2100 mAh kapasiteli bataryası mevcut ve bu 1 gün boyunca kolaylıkla kullanım imkânı sağlıyor. Pil ömrü, akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikâyetçi olduğu konulardan biri. Özellikle akıllı telefonlardaki internet erişimi sağlayan uygulamaların pil ömrünü kısalttığı biliniyor. Ancak InTouch tek şarjla bir gün boyunca kullanılabilen bir cihaz.

Bununla birlikte BatteryGuru uygulamasıyla pil performansı yükseltmek mümkün. Bu uygulama arka planda çalışırken kullanım alışkanlıklarına göre bir performans sağlıyor ve pil ömrünün tüketimini azaltıyor.

Intouch’un kamera özellikleri bakımından da oldukça avantajlı olduğunu belirtmek gerekir. Cihazın arka kısmında 13 megapiksellik otomatik odaklı bir kamera mevcut. Bu kamera LED flaş ile desteklenmekte. Bununla birlikte öndeki 5 megapiksellik kamera, selfie çekmek ve videolu görüşme yapmak için oldukça uygun. Yazılım desteğiyle 18 megapiksel ölçüsüne kadar fotoğraflar çekebilirsiniz ki bu ölçünün birçok profesyonel kamerayla eşit olduğunu belirtmek gerekir. Tüm bunlarla birlikte kamera ve video tuşları bir arada bulunuyor, bu bakımdan video çekerken görüntü almak da mümkün oluyor.

Avea inTouch 4 inceleme Videosu

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri