Apple Firmasının Yeni Ürünü IOS 7, Geçtiğimiz Günlerde Tanıtıldı

Apple Firmasının Yeni Ürünü IOS 7, Geçtiğimiz Günlerde Tanıtıldı

Daha Fazlası


1 182

Apple IOS 7’nin Tanıtımı Yapıldı

Apple firmasının yeni ürünü IOS 7, geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Bu cihazın Android ile benzer özelliklere sahip olması göze çarpıyor. Apple bu cihazla karakteristik özelliklerini korumuş olsa da Android kullanıcılarına da hitap edecek bir cihaz ürettiğini söyleyebiliriz.

Önceki model olan IOS 6 özellikle ışık keskinliği bakımından eleştiriliyordu. Bu modelde keskin ışığın biraz daha hafifletildiğini görüyoruz. Bununla birlikte cihazın arayüzü de önceki IOS modellerine göre oldukça farklı. IOS 7’de bir denetim merkezi mevcut ve bununla telefondaki işletim tamamen kullanıcının kontrolüne sunuluyor. Bunu yapmak Apple modellerinde daha önce de mümkün olsa da bunun için ek yazılımlar gerekiyordu ancak bu sefer böyle bir gereklilik mevcut değil. IOS 7’nin lokasyon konusunda da oldukça gelişmiş özellikleri bulunuyor. “Yakınlarımdaki” seçeneğiyle mevcut lokasyonu kullanarak çevrenizdeki indirmeleri görebilirsiniz.

Bu durum aynı zamanda etraftaki cihazlarla iletişim olanağı da sağlamakta. Bluetooth teknolojisinden daha gelişmiş imkânlar sunan bu seçeneği istediğiniz zaman deaktif hâle getirebilirsiniz. Ayrıca rehberin ve arama özelliğinin de daha kullanışlı bir hâl aldığı göze çarpıyor. Önceki modellerde sol tarafta bir arama ekranı mevcuttu fakat bu modelde yok. Arama ekranı cihazda aşağı doğru yapılan bir hareketle ortaya çıkıyor ve ad-soyad kısaltmasıyla pratik bir kullanım sağlıyor. Bununla birlikte bu ekranda mail, not, rehber ve uygulama bilgilerine de ulaşmak mümkün ve bu menü ayarlar üzerinden arttırılabiliyor.

Apple tarafından üretilen cihazlar görüntüleme teknolojileriyle de ön plandaydı ancak IOS 7’yle bunun arttığını söyleyebiliriz. Bu cihazda video çekerken aynı zamanda fotoğraf çekmek mevcut. Bununla birlikte fotoğraf filtreleme özelliğiyle fotoğrafı efektlerle çekmek mümkündür. Birçok cihazda fotoğraf efektleri için ayrıca editör yüklemek veya çekimden sonra eklemek gerekiyor ancak bunda efektlerle birlikte çekim yaparak güzel kareler yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte cihazla panaroma çekmek de mümkün. Galeriye kaydedilen fotoğraf ve videoları tarih ve günlere göre ayırma özelliğiyle bulmayı kolaylaştırıyor. Apple, IOS 7 ile birçok yeniliğe imza attı. Gerek donanımıyla gerekse fotoğraf kalitesiyle oldukça ileri seviyede olan bu ürün Apple kullanıcılarını memnun edeceği gibi Android kullanıcılarına da ulaşacak gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri