Microsoft GDC 2015’de Yeni Xbox platformları ve DirectX 12 Tanıtımı Yapıldı

Xbox Live Yazılım

Microsoft’un güncel Xbox Live platformları, yeni mağazası ve yeni SDK’ları tanıtıldı.

Daha Fazlası


1 182

Microsoft, MWC 2015‘te olduğu benzer biçimde Game Developers Conferance etkinliğinde standında güncel projelerini, yazılımlarını ve cihazlarını tanıtımını’da yapıyor. Temmuz ayındaki Xbox platformunda değişikliklere gitme kararının peşinden ilk Xbox yeniliklerini Windows 10 etkinliklerinde görmüştük zaten. Bugünlerde Microsoft, Xbox yazılım geliştirme kitlerini, DirectX 12 şeklinde yeni servislerinin duyurusunu yapmış oldu.

-Xbox Live Yazılım Geliştirme Kiti Windows 10‘da : Microsoft, ocak ayının ortalarında Windows 10 tanıtımında Xbox Live’in yeniliklerini, yeni ve güncel SDK’larını ve yeni arayüzlerinin tanıtımını yaptı. Şimdiki GDC fuarında ise bu geliştirme kitleriyle oyun üretimleri ile ilgii kullanımlar kontrol ediliyor. Windows Store’dan indirilecek olan Xbox Live servisleri, bu yazılım geliştirme kitlerini sunucak ve Xbox Live içinde oyun geliştirmek her zamankinden rahat olacak.

Windows Universal App Platform isminde bir ortak işletim sistemi de bu fuarda tanıtılıyor. Tek tatbik platformu, tek toplumsal oyun network, tek tatbik mağazası, Windows 10 sistemli PCler‘de, tabletlerde,Windows Phone 10lar’da vede Xbox konsollarında kendini gösterecek. Toplamda 1.5 milyar ortak kullanıcı hedefleniyor ve Universal App Platform bünyesinde her geliştirici kendi bayağı projelerini hayata geçirebilirler. Ayrıca bu projelerini PC’lere, tabletlere ve Windows Phone 10’lara aktarabilecekler.Sürpriz olan kısım’da, bu platform aracılığıyla, Microsoft HoloLens için de oyunlar geliştirilecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri