Facebook çocuk etiketleme özelliği getiriyor

facebook-scrapbook özelligi

 

Facebook, kullanıcıları için yeni bir özelliğe daha imzasını attı! Gönderilerinize artık çocuklarınızı da etiketleyebilirsiniz! İşte Scrapbook

Popüler sosyal ağ platformu olan Facebook, kullanıcıları için sık sık güncellemeler hazırlamaya başladı ve özellikler geliştirmeye devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde medya sektörüne soyunan ve artık haberlerin, reklamsız olarak direkt üstünde okunabilmesine olanak tanıdıkları olan Facebook, şimdi de yeni bir etiketleme özelliğiyle daha karşımızda.
Facebook’a kayıt olurken sorulan temel sorulardan biri de doğum zamanı. Arkadaşlarınız tarafınca doğum gününüzün kutlanmasının yanı sıra belirli bir yaş aralığının altında olan yeni üyelere filtre getirmek amacıyla Facebook yönetimi tarafınca mecburi kılınan doğum zamanı, artık çocuklarınızı ya da bebeklerinizi kaydettirmek istediğinizde mesele çıkarmayacak. Ne şekilde mi?

Daha Fazlası


1 127

Scrapbook Sitesinden Hesap Açmak

Mobil cihazlar için neredeyse her hafta yeni bir güncelleme ile kapımızı çalan Facebook, şimdi de Scrapbook ismini verdiği yeni hizmetiyle karşımızda. Facebook, üye olunurken 13 yaş üzeri şartı aramadan, evlatların yahut bebeklerin adına hesap açılıp anne-baba tarafınca yönetilmesine imkan tanıyor. Doğrusu, artık bebek ve çocuklar için 13 yaş üzerinde göstererek kaydettirmek yerine, Scrapbook üstünde hesap açabilir ve gönderilerinize ve konum güncellemelerinize etiketleyebilirsiniz.

Facebook’un Ürün Yöneticisi Dan Barak, bu mevzuda bir eksiğin keşfedildiğini ve kapatıldığını paylaştı. Şimdilik sadeceAmerikan kullanıcılara oluşturulan Scrapbook, kısa vakit içerisinde vatanımızda de kullanılabilir olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri