Microsoft’un, yeni katlanabilir klavyesi

Kendi markası ile fare ve klavye şeklinde donanım cihazları da üreten Microsoft, yeni dayanabilir klavyesinin sunumunu gerçekleştirdi. Universal Foldable Keyboard ismiyle satılan dayanabilir klavye her türlü mobil cihazla uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor.

Microsoft’tan katlanabilir klavye

Daha Fazlası


1 182

Android, iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemleriyle Windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerine sahip cihazlarla kullanılabilen klavye ortadan ikiye karşı koyabiliyor. Bu sayede oldukca daha azca yer kaplayan klavye bununla birlikte su sıçramalarına karşı dayanıklılık gücüne sahip. Arazi şartlarında da kullanılabilen klavye aynı anda iki cihazla haberleşme kurabiliyor. Üstündeki tuşlar yardımıyla o an hangi cihazla bağlantıda olacağı ve metin girişi yapılacağı belirlenebilen klavyenin Amerika satış fiyatıy’sa 99.95 dolar olarak belirtildi.

Bilhassa mobil çalışanlarla devamlı hareket halinde olanların gereksinimlerini görecek olan klavye, Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanmaktadır. Üstünde bulunan şarjlı pillerlerin tek şarjı ile 3 ay süresince kullanılabilen klavye tam Q dizilimine haiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri