Hızlı index alma yöntemleri sorunlar ve cevablar

Çoğu yeni açan web site sahiplerinin şikayeti neden sitem index almıyor diye olmakta. Peki Cevap neden okadar yazı girmeme rağmen sitem bir türlü index alamıyor.. sorusuna yanıt ise aslında kolay.

Peki neden google amcamız bizim sitelerimizi indexlemiyor.Lütfen aşşağıdaki seçenekleri harfi harfiyen okuyun çünkü yılların verdiği tecrübeyi sizlere aktaracam. Eğer alttaki seçenek ve yazı devamını çok dikkatlice okur iseniz artık sizinde sitenizi google amca indexlemeye başlıcaktır.Tabi aşşağıdakileri uygulamaya başlar iseniz:=)

Daha Fazlası


1 113

Neden sitemi google indexlemiyor? Nedenleri ve Cevabları

Hızlı index alma yöntemleri sorunlar ve cevablar
Hızlı index alma yöntemleri sorunlar ve cevablar

1: Sitenizde kopya içeriklerin olması.. Şimdi şöyle düşünüyoruz ya sitemde 100 özgün yazı var 25 kopya içerik var olmazz:=)) google amca diyorki kardeşim sitende bir kopya içerik bile olsa hem sitene fazla gelmem hemde siteni adam yerine koymam ama baska sitede 50 özgün içerik vardır ama hiç kopya yoktur işte google amca o siteye girer girer kalır uzunca indexler bayıldım der ve çıkar:=)

2:Sitenizin aşırı yavaş açılması ve gelen botların hemen çıkmasına sebep olacaktır.Şöyle düşünün bir yerden bir yere gidiceksiniz hızlı trenimi tercih edersiniz yoksa bir otobüsle gitmeyimi.. Hem ziyaretçiler olsun hemde arama motorları olsun herzaman hızlı siteleri sevmiş ve ön plana çıkarmışlardır. Neyapıyoruz sitemizi hızlandırmak için çabalıyoruz

3:Sitenizde herhangi bir telif hakkı olan program indirme gibi linkleri bulundurmayın siz bir kaç tane koysam ne olacak yüzlerce yazı arasından nasıl görsün google derseniz tak işte google amcada bu fırsatı bekliyor siteni dışlamak için google amcamızın gözünden hiç birşey kaçmaz bunu asla unutmayın.Neyapıyoruz sitemize kesinlikle yasa dışı indirme linki yada programlar koymuyoruz

4:Webmaster tools aracını iyi kullanamayışınız.. Webmaster tools aslında sitenizin kalbide diyebilirim. Düzgün bir şekilde site haritanızı  webtools araçlarından gönderemezseniz google amca sitenizin çogu degişikligini görmicektir.. Web tools araçlarının kıymetini ve iyi kullanmasını bilelim.

5: Girdigimiz resimlere alt etiketler girmeyişimiz.Kesinlikle yazı içi yada öne çıkarılmış görsel resimlerinizde kesinlikle alt etiketleri yapıştırıyoruz.Unutmayınki görselliği iyi kullanan bir site gelen ziyaretçilerin yüzde 50 sini görselden alır.

6: Sosyal medyayı iyi kullanamamak,şunu unutmayınki sosyal medyayı iyi kullanamaz iseniz ne sitenizin hiti artar nede indexsi neden derseniz çünkü dünyada yada dünyayı bırakalım türkiyede yaklaşık 10 milyona yakın insan sosyal medya kullanmakta sosyal medyalarda açtığınız hesaplara göndereceğiniz linkleriniz hem hit bakımından hemde arama motorları bakımından sitenize fayda getirecektir.Böylelikle site indexsiniz artacaktır

7:Girilen yazılara etiketlerin girilmeyişi girilsede doğru şekilde girilememesi.. Örnek: Diyelimki bir konu başlığı atalım nedir ”Samsung s6 nezaman çıkacak” buna şu şekilde etiket girmek yalnış: Samsung S6 nezaman çıkacak,SamsungS6 fiyatı nedir, İşte bu şekilde etiketler eklemeyin Peki üstadım nasıl etiketler girelim der gibisiniz:=) Aynen şu şekilde ”Samsung S6 özellikleri nelerdir”,Samsung S6 fiyatı” Yani konu başlıgınıza uygun ama farklı benzer etiketler girmek işte olay bu arkadaşlar ve bir yazıya en az 5 etiket giriniz kesinlikle öneriyorum.

8:Makalerimizi yazıyor resim ekliyor ve gönderiyoruz yalnış:=) Nedenmi kesinlikla makale yazarken makale içerisinde alt çizgi italik ve bold uygulayınız çünkü google amcamız yazınızın hepsini okumaz ilk 100 kelimeyi önemser o yüzden altını çizdiginiz konu başlığına uyan bir kelime google botlarının dikkatini çekecektir,ve makalenizde önemli kelimeleri bold ile kalınlaştırdıgınızda google aramalarında konu altında çıkacak ve google botlarıda yazınızda işte adama bak afferin önemli kelimelerin altını çizmiş italık ve bold yapmış demekki ziyaretçilerine önem veriyorki bunları yapmış:=))

9:Sitemize 2 yazı girip 150 kellime ve yeter demek yalnış::=) Kesinlikle günde sitemize 5 adet özgün yazı giriyoruz ve en az 300 kelime olucak şekilde

Evet arkadaşlar işte bukadar bu anlattıklarımı harfi harfiyen uygulayın 1 ay boyunca eğer index sayınız iki katına çıkmaz ise bende bu işi bırakıcam işte buradayım buyrun deneyin:=)))

Webduzzi.com aracılığı ile sizlere Sitenizin nasıl hızlı index alabilir sorularınıza kendi uslubüm ile cevaplamaya çalıştım yazımda bir hata var ise şimdideden özür diler iyi indexlenmeler dilerim..Enes atasci

Lütfen değerli yorumlarınızı yada eksik bulduklarınızı yazımda konu altına yorumlarsanız sevinirim

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri