Facebook’un aylık geliri inanılmaz

Daha Fazlası


1 127

Facebook’tan gelen açıklamada, aylık tablet,  akıllı telefon gibi  mobil kullanıcılarının 945 milyona ulaşmış olduğu, artış oranın ise yüzde 39’u bulmuş olduğu açıklandı. Meşhur sosyal paylaşım sitesinin toplamgelirinin %53’ünü, mobil reklamların oluşturduğu bildirildi.

Önümüzdeki hafta 10. yaşına girecek Facebook’un, 1 milyar 230 milyon global kullanıcısının 4’te 3’ünün, zeki telefon, tablet ve öteki mobil hizmetlerden yararlandığı kaydedildi.

31 Aralık itibarıyla 2 milyar 590 milyon dolarlık toplam gelire ulaşmış olduğu belirtilen Facebook’un, önceki senenin aynı dönemine bakılırsa gelirinde 1 milyar 590 milyon dolarlık bir atış sağlamış olduğu açıklandı. Reklam gelirlerinin 2 milyar 340 milyon dolar olduğu belirtilen Facebook’un önceki yıla bakılırsa reklam geliri artış oranının yüzde 76 olduğu bildirildi.

Firmanın açıklamasında, senenin son çeyreğini meydana getiren ekim-aralık döneminde, yüzde 20 her bir pay için olmak suretiyle 523 milyon dolar net hasılat sağlandığı, önceki senenin aynı dönemdeki net kazancın 64 milyon dolar olarak gerçekleştiği ve her bir hisse için yüzde 3 olduğu anlatım edildi.

2014 sonucunda dünya çapında 1 milyar 230 milyon aylık kullanıcıya ulaşmış olduğu bildirilen Facebook‘a günde minimum bir defa olmak suretiyle 757 milyon insan giriş yapıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri