WhatsApp’ı bilgisayarımızda nasıl kullanabiliriz

Daha Fazlası


1 59

WhatsApp’ı bilgisayarımıza nasıl kurabiliriz

Uzun zamandan beri herkesin beklediği vede açığın 3. parti uygulamalar ile giderilmesine fırsat veren WhatsApp, çareyi artık internet’den kullanıma açmakta buldu. Bu yazımızda,sizlere WhatsApp’ı bilgisayarınızda nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Ilk olarak WhatsApp Internet’i cihazımıza indirmemiz gerekiyor. Bunun için güncelleme yapmamız kafi olabilir sadece güncelleme almayan cihazlar Buraya Tıklayarak WhatsApp uygulamasının yeni versiyonunu indirebilirler.

Hemen sonrasın’da Google Chrome açılarak, web.whatsapp.com adresine giriş yapınız.

WhatsAppbilgisayar

Devamında ise mobil cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşede bulunan (profilimizi ayarladığımız üç nokta …) butona tıklayın.

Oluşturulan menüde WhatsApp Internet seçeneğine tıklayın.

Karşımıza kamera uygulamasına benzer bir QR Kod Tarayıcı çıkacak. Azca önce açtığımız web.whatsapp.com adresindeki QR Kodu okutunuz.

Tüm bunlar bu kadar! Kısa bir müddet bekledikten sonrasında söyleşi ekranınız karşınıza gelecektir.

3. Parti uygulamaların cihazlarımızdan informasyon toplamaları ve gelecek dönemlerde sorun yaratmaları muhtemeldir. Eh, elbetteki bunu Facebook vede WhatsApp’da yapıyor sadece aslına bakarsanız neyimizi bilmiyorlar ki artık? En azından bilmediğimiz kişilere karşı kendimizi korumamız daima daha önemlidir. Uygulamanın küçükte olsa aksilikleri bulunsa da, gelecek günlerdeki güncellemeler ile sanıyorum fazlaca iyileşecektir. Eğlenceli sohbetler

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri