WhatsApp’tan bomba bir özellik daha geldi

Bilhassa parlak zeka telefonlar hemen sonra hemen hemen bütün dünyada popüler bir mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp, yeni bir güncelleme yayınladı.

WhatsApp'tan bomba bir özellik daha geldi
WhatsApp’tan bomba bir özellik daha geldi
Daha Fazlası


1 182

Buna gore artık mobil mesajlaşma uygulamasına, sesli arama özelliğide geliyor. Ilk olarak Android işletim sistemiyle çalışan parlak zeka cihazlarda kullanılabilen yeni hususiyet, kullanıcılara Skype ve Viber’dakine benzer bir hizmet sunuyor. Kullananların, bu uygulamayı kullanarak, listelerindeki kişilerle mesajlaşır şeklinde konuşabileceği, bunu operatör üstünden yapmak zorunda kalmayacağı belirtiliyor.

DİĞERLERİNE DE GELECEK

WhatsApp’ın yeni hususi durumunu akıllı telefonlarında kullanmak isteyen kullanıcılar, mobil cihazlarından uygulamanın resmi web sitesine girip, buradaki “indir” tuşuna basarak yeni versiyonu cihazlarına yükleyebilecek. Yeni özelliğin iOS vede BlackBerry’lerde de olacağı, sadece resmi zamanının belli olmadığı belirtilmekte. Bununla birilkte uygulamanın birkaç yönüne eleştiriler de yöneltiliyor. Yanısıra bu özelliği yükleyen android işletim sistemli kullanıcılar, iOS ve Blackberry’si olan dostlarıyla WhatsApp üstünden konferans olanağına haiz olamayacak. Hem de uygulamayı yükleyenler, hemen hemen bunun muhteşem bir halde çalışmadığını, ara sıra ses kesintileri de yaşandığını söylüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri